5 Ekim 2015 10:08

'Tehlikeli Yürüyüş' filmi geliyor

Filmden Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

On iki kişi ayda yürüdü. Ama yalnızca tek bir kişi Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasındaki muazzam boşlukta yürüdü ve başka yürüyen de olmayacak.

Bu inanılmaz hikaye ise tecrübeli bir ekip ile beyazperdeye aktarılıyor. "Tehlikeli Yürüyüş" filmi 9 Ekim'de vizyona giriyor. Filmin Türkçe altyazılı fragmanı da yayınlandı.Başrollerini Joseph Gordon-Levitt, Ben Kingsley, Charlotte Le Bon ve James Badge Dale’in paylaştığı filmi Robert Zemeckis yönetti.

7 Ağustos 1974’te, Richard Nixon’ın başkanlıktan istifa edebileceğini açıklamasından bir gün önce, Fransız ip cambazı Philippe Petit Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasına gerdiği çelik kabloyla New York şehrini şaşırtır.O dönemde kuleler tamamlanmak üzeredir ve kısmen kullanılmaktadır. Yoldan gelip geçenlerden acelesi olanlar bile durup yukarı bakar ve imkansızı görürler: Bir adam gökyüzünde, adeta boşlukta dans etmektedir.Bugün aradan 40 yıl geçmişken, sinemada duygusal hikaye anlatımı ile teknolojiyi birleştirmede en başarılı yönetmenlerden biri olan Zemeckis sinemaseverlerin kendilerini Petit’nin yerine koymalarını sağlıyor. Destansı bir sinema görsel şöleni olan “The Walk/TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ”, izleyicilere bugüne dek yalnızca tek bir adamın bulunduğu ve başkasının bulunmasının mümkün olmadığı bir yere gitme fırsatı sunuyor: Dünya Ticaret Merkezi’nin kuleleri arasında, yerden 110 kat yüksekte, bir kablonun üzerinde yürüme fırsatı.

KABLODA KENDİSİ YÜRÜDÜ

“Oyuncular rollerine hazırlanırken her zaman bir şeyler araştırırlar ama Joe bunu bir başka düzeye taşıdı” diyen filmin yapımcısı Steve Starkey, şöyle devam ediyor: “Uygun şekilde oynamak için duygusal olarak hazırlanmak ve tekniği öğrenmek istemekle kalmadı; bunun da ötesine geçip kablonun üzerinde kendi yürüdü. Tüm platoyu gerçek bir kablo üzerinde boydan boya geçmeyi başardı. Eğitimi bu kadar ileriydi. Çekim ekibinden çılgınca bir alkış koptu çünkü aktörlerinin performansı kendisinin yapması karşısında büyük heyecan duymuşlardı.”Gordon-Levitt ip cambazlığını öğrenmenin yanı sıra Petit’yi canlandırmanın da ilham verici olduğunu belirtiyor: “Philippe. Ne karakter ama! Onunla tanıştığım ve arkadaş olduğum için şanslıyım. Muazzam kararlılığına ve konsantrasyonuna tanık olmak; aynı zamanda, meraklı ve son derece kibar, pozitif, sihirli bu insanla bire bir bağ kurmak harika bir bileşimdi.”

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir