5 Şubat 2004 18:29

Tekrar Çak Palahniuk!

Dövüş Kulübü'nün etkili yazarı, 2004 yılını setlerde geçirecek...

Amerikanın en ilginç yazarlarından biri olarak kabul edilmesine rağmen adını Dövüş Kulübü romanı sinema filmi olduktan sonra duyurmaya başlayan Chuck Palahniuk, bu sene yeni projelerle beyazperde macerasına devam etmeye hazırlanıyor. Daha çok bağımsız yönetmenlerin ilgisini çeken yazarın ufukta gözüken projelerine kısaca bir bakalım.Jesse Peyronel isimli genç bir yönetmen Miramax çatısı altında yazarın Invisible Monsters romanını uyarlamayı planlıyor. Kitap, yıldız bir modelin geçirdiği bir kazanın ardından geçmişini silip yeni ve renkli bir yaşama başlamasını anlatıyor. Fakat kışkırtıcılıkta Kulüpten geri kalmadığı söyleniyor bu ilginç kitabın. Clark Gregg isimli senarist ise yazarın en çok beyazperdede görmek istediği kitabı olan Choke'un senaryosunu çoktan bitirdi bile. Yapıt, annesinin hastane masraflarını ödeyebilmek için her gün hayatını tehlikeye atacağı farklı oyunlar bulan bir genci anlatıyor. En büyük oyunu ise pahalı restoranlarda boğulma numarası yapıp, kendisini "kurtaran" varlıklı insanların yaşamına yerleşmek.Yazarın en heyecan verici kitabı olarak kabul edilen Choke, Tıkanma adıyla ülkemizde de meraklısının huzuruna çıktı, hatırlatmadan geçmeyelim.Sinema hakları satın alınan ve beyazperdeye göz kırpan diğer kitabı ise Diary adını taşıyor. Şaşırtıcı belki ama bütün bu filmlerin 2004 yılında beyazperde macerasına başlaması bekleniyor. Dövüş Kulübü hayranlarına duyurulur!
Yorumlar
  • inşallah çekeceklerde biz de izlicez chuck palahnıuk un eşsiz romanını:)

  • Kesinlikle muhteşem.Bu kitabı okuduktan sonra artık herşey farklı.Tyler'ı benimsememek imkansız.O bir halisünasyon olsa bile.

  • palahniuk kitaplarını internetten bascuda veya hepsiburada dan temin edebilirsin.ayrica büyük kitap marketlerde çok rahat bulursun.ben de sadece invisible monster ı bulamıyodum ama onun da arkadaş kitap marketten bulmuş ve yine mükemmel.artık diğer eserlerinin türkçeye çevrilmesini beklemekten başka yapacak birşey yok.zaten ne kadar iyi ingilizcee bilirseniz bilin palahniuk kitapları çok zor çevrilir.

  • ya ben bu adamın kitaplarını bulamıyorum hiçeskişehir desadece fight club ve gösteriş peygamberi kitaplarını bulabildim özellikle tıkanma kitabını nerden bulabilirim acaba???

  • CHOKE mükemmel bir kitap film versiyonu da güzel olur ama hayalim david fincher yönetmenliğinde kiefer sutherland in başrol oynadığı survivor ın fılm versiyonu.niye mi sutherland kitabı okuyun ona nasıl yakışacağını anlıycaksınız.fight clubla yarışabilecek tek eser olarak görüyorum onu.palahniuk eserlerine kayıtsız kalmayın ve palahniuk severler değerli görüşlerinizi benimle paylaşın.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir