6 Ocak 2016 17:16

Tekrar Tekrar İzlemek İsteyeceğiniz Yerli Filmler

Eşkıya (1996)

1996 yapımı Türk sinema filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Yavuz Turgul üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise, Mine Vargı üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda; Şener Şen, Uğur Yücel, Kamran Usluer, Sermin Hürmeriç, Yeşim Salkım gibi isimler yer almıştır. Filmin müzikleri, Erkan Oğur ve Aşkın Arsunan’a aittir. Film, Türk Sineması için dönüm noktası sayılmaktadır. Filmin başrolündeki Şener Şen film hakkında şunları söylemiştir: “Bu filmde insanımızı, kendi öz kişiliğimizi beyaz perdeye aktarmaya çalıştık. Bizi anlatarak evrenselliğe ulaşım yolunu bulacağımızı sanıyoruz”. Film, Cudi Dağları’nda bir grup eşkıyanın jandarma tarafından yakalanıp hapise girmeleriyle başlar. Sağ kalanlardan biri olan Baran (Şener şen) memleketine geri döner, ancak her şeyin baraj suyu altında kaldığını öğrenir. Köyde karşılaştığı Ceren Ana (Zübeyde Erden) ortalarda yokken neler olup bittiğini anlatır ve çok ilginç bir gerçeği öğrenir. Kendisini jandarmaya ihbar edenin en yakın arkadaşı olduğunu ve sevdiği kadın Keje’yi (Sermin Hürmeriç) satın alıp İstanbul’a kaçtığını öğrenince İstanbul’a doğru bir yolculuk başlar. İstanbul’un arka sokaklarında tanıştığı Cumali (Uğur Yücel) isimli adamla bir yakınlık kurar ve kısa süre baba-oğul ilişkisi kurarlar. Cumali, Baran’a Keje’yi bulmasında yardım eder. Bu iki hayatzedenin başından geçenleri çarpıcı bir dille beyaz perdeye aktaran ve Türk Sineması’nın en yüksek gişe hasılatı elde eden filmini izlemenizi tavsiye ederiz. İyi seyirler.

IMDb: 8.5

Organize İşler (2005)

2005 Türk yapımı aksiyon komedi filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda usta oyuncu Yılmaz Erdoğan oturmaktadır. Filmin senaristliğini de Yılmaz Erdoğan üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise Necati Akpınar yapmıştır. Filmin oyuncu kadrosunda; Yılmaz Erdoğan, Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Tolga Çevik, Altan Erkekli, Özgü Namal gibi usta isimler yer almıştır. Filmin müzikleri Ozan Çolakoğlu’na aittir. Süpermen kostümü giyip hayatını kazanmaya çalışan bir adam olan Samet, birden kendini suç dünyasının göbeğinde bulur. Suçların tam ortasında bir masuma aşık olan Samet, herkesin kafasını karıştıracak ve hayatta kalmak için elinden geleni yapacaktır. Mükemmel oyuncu kadrosuyla sizi gülmekten kırıp geçirecek bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

IMDb: 7.3

Devrim Arabaları (2008)2008 Türk yapımı dram filmidir. Filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını Tolga Örnek üstlenmiştir. Filmin senaristliğini ise Murat Dişli ve Tolga Örnek üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Taner Birsel, Ali Düşenkalkar, Halit Ergenç, Altan Gördüm, Serhat Tutumluer, Onur Ünsal, Selçuk Yöntem, Vahide Perçin, Uğur Polat gibi Türk Sineması için değerli isimler yer almıştır. Devrim Arabaları, birbirine inanan insanların ve azmin neleri başarabileceğini gösteren bir başarı öyküsüdür. Çok kısa sürede yerli otomobil üretmelerini isteyen devlet başkanının isteğini 130 günde yapmak isteyen ve bu emri en küçük tereddüt yaşamadan gerçekleştiren 23 mühendisin başarı öyküsünü konu alan bu film, birlik ve beraberliğin önemini ve istenildiğinde her şeyin başarılabilineceğini seyircisine çok güzel yansıtıyor. Siz de bu filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.

IMDb: 8.0

Yahşi Batı (2009)

2009 yapımı Türk komedi filmidir. Filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak üstlenirken yapımcılığını ve senaristliğini ise usta komedyen Cem Yılmaz üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Ozan Güven, Demet Evgar, Özkan Uğur, Zafer Algöz gibi usta oyuncular yer almıştır. Film II. Abdülhamit’in hediyesini ABD başkanına vermek üzere görev alan Aziz’in başından geçen maceraları esprili bir dille ele almıştır. Cem Yılmaz söz konusu olduğunda kahkahanın eksik olmayacağı bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

IMDb: 7.3

Av Mevsimi (2010)

2010 Türk yapımı polisiye dram türünde bir filmdir. Filmin yönetmen koltuğunda Yavuz Turgul oturmaktadır. Filmin yapımcılığını Murat Akdilek ve Jeffi Medina üstlenmiştir. Film; Şener Şen, Cem Yılmaz, Çetin Tekindor gibi usta oyuncuları bir araya getirmiştir. Filmin müzikleri Tamer Çıray’a aittir. Film baba-oğul kadar yakın olan Ferman (Şener Şen) ve İdris’in (Cem Yılmaz) öldürülen bir genç kız davasına bakmaları sırasında yaşadıkları olayları konu almaktadır. Uyuşturucu taciri Asit, Türkiye’nin zenginlerinden Battal, kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya geleceklerdir. Çözmeyi çalıştıkları bu dava Ferman, İdris ve sonradan dahil olan Hasan’ın (Okan Yalabık) hayatını değiştirecektir. Senaryosuyla, oyuncu kadrosuyla, çekim kalitesiyle izleyiciyi ekran başına kitleyen bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.


IMDb: 7.5

Bir Zamanlar Anadolu’da (2011)


Türk dram filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini usta sanatçı Nuri Bilge Ceylan üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise Zeynep Özbatur yapmıştır. Filmde Muhammet Uzuner, Taner Birsel ve Yılmaz Erdoğan gibi isimler yer almıştır. Film, Altın Palmiye için yarışacak filmler arasına girdi ve Büyük Ödül’ün sahibi oldu. Aynı zamanda yabancı dilde en iyi film dalında Oscar aday adayı olarak seçilmiştir. Film, bir doktor ve savcının bir davayı çözmek için geçirdikleri on iki saatlik gerilimli anları konu olarak işlemiştir. Sanatıyla fark yaratan usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın bu filmini izlemediyseniz, izlemenizi öneririz. İyi Seyirler.

IMDb: 7.8

Hükümet Kadın (2013)

2013 yapımı kara mizah sayılabilecek Türk komedi filmidir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Sermiyan Midyat üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise BKM film ve Necati Akpınar üstlenmiştir. Filmde, Demet Akbağ, Sermiyan Midrat, Gülhan Tekin, Ercan Kesal, Bülent Çolak, Burcu Gönder, Haki Biçici, Olgun Toker, Nazmi Kırık ve Bahadır Efe gibi isimler yer almıştır. 8 çocuk annesi, okuma yazma bilmeyen ve politika ile de ilgilenmeyen Xate’nin (Demet Akbağ), Belediye Başkanı olan kocası Aziz Veysel’in (Ercan Kesal) beklenmedik ölümü ile belediye başkanlığını devralması ve trajikomik olayların yaşanmasını konu alır. Kocasından yadigar kalan ilçe suyu projesini devralan Xate tüm zorluklara rağmen, ilçeyi ne pahasına olursa olsun suya kavuşturur. Hükümet Kadın 2 şeklinde devam filmi de olan tebessüm ederek izleyeceğiniz bu filmi izlemenizi öneririz.

IMDb: 6.5

Bir Küçük Eylül Meselesi (2014)

2014 Türk yapımı romantik drama türünde bir filmdir. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Kerem Deren üstlenmiştir. Filmin yapımcılığını ise Kerem Çatay üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda; Farah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek, Ceren Moray, Onur Tuna, Serra Keskin, Ege Aydan, Ebru Aykaç, Merve Bulut, Hüseyin Pehlivan, Cenk Kayhan ve Engin Benli gibi isimler yer almıştır. Filmin müzikleri Toygar Işıklı’ya aittir. Ayrıca film için Nil Karaibrahimgil de özel bir müzik hazırlamıştır. Eylül, istediği her şeye sahip güzel, zeki, neşeli bir kızdır. Ta ki geçirdiği kaza sonucu son bir ayını unutana kadar. Çevresindekiler her şeyin yolunda olduğunu söylese de bir şeylerin yolunda olmadığını sezen Eylül sadece iç güdülerini dinleyerek Bozcaada’ya gider ve burada gizemli bir erkekle tanışır. Bu yabancı kendisinden emin bir şekilde, Eylül’ün aşık olduğu adam olduğunu ve kendisini hatırlaması gerektiğini savunur. Değişik senaryosu ve mükemmel mekanlarıyla sizi ekrana kilitleyecek bu filmi izlemediyseniz, izlemenizi öneririz.

IMDb: 7.4

Bu da ilginizi çekebilir:
Sinemaya Yeni Bir Soluk Getiren Türk Filmleri!

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir