29 Şubat 2012 01:00

Temel'e garip dava

'Sümela'nın Şifresi-Temel' filminde oğlunun izinsiz oynatıldığı ve küfre maruz kaldığı gerekçesiyle dava açtı!

Filmin yapımcısı Adem Kılıç ve oyuncu Salih Kalyoncu hakkında Trabzon 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 61 bin TL tazminat davası açan Ömer Usta, dava dilekçesinde 12 yaşındaki oğlu Güven Usta'nın kendisinden izin alınmadan filmde oynatıldığını ve kendisine filmde küfür edilmesi nedeniyle mağdur olduklarını belirtti.


Baba Ömer Usta dava dilekçesinde, oğlunun kendilerinden izin alınmadan filmde oynatılması ve oğluna hakaret edilmesi gerekçesiyle filmin yapımcısı Adem Kılıç ile filmde ''imam'' rolündeki sanatçı Salih Kalyoncu hakkında 61 bin lira maddi ve manevi tazminata mahkum edilmesini istedi. Dava önümüzdeki günlerde Trabzon 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek.

Baba Ömer Usta daha önce filmin yapımcıları hakkında benzer gerekçeyle Trabzon Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Yorumlar
  • reklam kokuyor hemde 61 bin tl tazminat

  • Filmi izleyen Trabzon'lu bir bayan olarak,gerşekten küfürler çok çirkindi ve aleni çocuğa yapıldı.filim tabiki ama benimde çocuğuma yapılsa ve o filime gitsem görsem kızarım...dava açarmıyım bilmem...ama adli işlemlerle uğraşmaktan yılmayacak biriysem açardım..

  • çocuklarla bu şekilde diyaloğa giren dünyadaki tek film budur heralde....

  • izlediğim en saçma filmlerden biriydi maalesef küfürle insan güldürmeye çalışıyorlar çok yazık Türk yapımı filmlerin hepsi değil ama büyük bi kısmı çoook geride

  • YANLI ABİMİN TAZMİNATI BİLE (61)seviyorum memleketimi kardeşim :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir