13 Ekim 2012 00:00

''Tepenin Ardı'' Asya Pasifik Film Ödülleri'ne aday!

Emin Alper'in ilk uzun metrajlı filmi Tepenin Ardı, Asya Pasifik Film Ödülleri için 3 dalda aday gösterildi.

Tepenin Ardı, En İyi Film dalının yanı sıra, filmin başrol oyuncusu Tamer Levent, En İyi Aktör, senaristi ve yönetmeni Emin Alper, En İyi Senaryo dallarında aday gösterildiler.

Geçtiğimiz yılki Asya Pasifik Film Ödülleri'nde Bir Zamanlar Anadolu'da 'En İyi Yönetmen', 'En İyi Sinematografi' ve Jüri Büyük Ödülü'nü kazanmıştı. En İyi Film Ödülü'nü ise En İyi Yabancı Film Oscar'ını da alan Bir Ayrılık almıştı. Bu sene Türkiye'den Tepenin Ardı dışında, Reis Çelik'in Lal Gece'si de En iyi Senaryo ve En İyi Yönetmen dalında aday gösterilmiş.

2008 ylından beri düzenlenen Asya Pasifik Film Ödülleri, Mısır'dan Cook Adaları'na, Rusya'dan Yeni Zellanda'ya kadar 70 ülkeyi kapsıyor. Her yıl bu ülkelerin ürettiği filmlerden gösterilen adaylar Asya Pasifik Film Ödülleri için yarışıyor.


Tepenin Ardı 14 Aralık'ta Türkiye'de vizyona girecek.


Şubat 2012'de Berlin Film Festivali'ndeki ödüllü dünya prömiyerinden sonra, Tepenin Ardı 30'un üzerinde film festivalinde gösterildi. Bu hafta da 11-20 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Abu Dhabi Film Festivali'nin Yeni Ufuklar bölümünde yarışacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir