10 Kasım 2005 15:56

Terminatör: TV'nin Yükselişi

Hollywood'ta yeni ekmek kapısı

Yıldız Savaşları, Blade gibi beyazperdenin oldukça sevilmiş yapımlarının ardından Terminatör de TV'ye taşınıyor. Variety'nin bildirdiğine göre Terminatör, The Sarah Connor Chronicles (S.C. Günlükleri) adıyla televizyon dizisi oluyor.Terminatör 3: Makinelerin Yükselişi'nin yapımcısı olan C2 Pictures, Warner Bros.'la beraber serinin yapımcılığını üstlenecek ve dizi Fox televizyonunda yayınlanacak.Serinin pilot bölümü ise Dünyalar Savaşı'nın senaristi Josh Friedman'ın kaleminden çıkacak ve ünlü senarist sorumlu yapımcı olarak ekipteki çalışmasına devam edecek.Dizide, dönem olarak, ikinci ve üçüncü filmin arasında geçen zamanda yaşananlar anlatılacak. Böylelikle seyirci, ikinci filmden sonra Sarah Connor'a neler olduğunu da ayrıntılı olarak öğrenebilecek. Sinema filminde Linda Hamilton tarafından canlandırılan Sarah karakterini kimin canlandıracağı henüz belli değil.Arnold Schwarzenegger'in de düzenli olarak dizide yer almayacağını bilmemize rağmen bazı bölümlerde seyirciye sürpriz yapılabileceğine dair dedikodular yok değil.
Yorumlar
  • İyi bir işe benziyor.Arnold Schwarzenegger'i dizi de görmek çok iyi.

  • t3daha güzeldi hepsinden 4te manyak olur. 5 te suyu çıkabilir.. ama onuda izlerim ama dizi olursa.. filmler para etmez..

  • Star Wars serisinin babası nasıl George Lucas ise Terminator'un de James Cameron'dır. Lucas ilk filmi çektiği zamanlar akıllılık edip SW'ın telif haklarını stüdyonun eline bırakmadığından seri daima onun kontrolünde oldu. Oysa James Cameron'ın da aynı şekilde sıfırdan yaratıp özellikle ilkini binbir zorlukla çekebildiği Terminator'un telif hakları Cameron'da değil de stüdyonun elinde olduğundan aynı şeyi bu seri için söylemek mümkün değil. Cameron'ın 2. film ile son noktayı koyduğu son derece başarılı konsept sırf stüdyonun Terminator ismi altında daha fazla para koparmak istemesi ve kariyeri dibe vurmuş Arnold'ın kendini kurtarmak istemesi yüzünden Cameron'ın tüm itirazlarına karşın 3. film ile devam ettirildi, hatta en berbatı ise bu sefer Cameron'ın hiçbir söz sahibi olamadan projeden şutlanması ve yerine başka bir yönetmenin getirilmesiydi. Sonuçta ilk iki filmin yanından bile geçemeyecek son derece gereksiz zorlama bir 3. film çıktı (yönetmen koltuğunda Cameron'ın olmadığı bu filmi serinin bir parçası saymayı kesinlikle reddediyorum). Şimdi para peşinde koşan stüdyo Terminator ismini daha da fazla sömürmeye çalışıyor anlaşılan. Umarım 3. film gibi bu proje de iki seksen yatar.

  • Valla yaw T.3 gibi kötü ötesi olacaksa hiç bu dizi işine bulaşmasınlar, zaten Arnold'da olmayackmış hem Sarah Connor'u oynayan bayanda yoksa boş iş. Serinin en güzeli Terminator 2 idi bence T.1 de güzeldi tabii...Arkadaşlar biliyorsunuz T.4 yapılacak ve sıkı durun T.5 te yapılacakmış ne olacak bakalım bu T.800 lerin hali...

  • olmaz bu iş...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir