19 Aralık 2006 11:39

THE END

Hanna-Barbera'nın diğer yarısı 95 yaşında öldü.

Tom ve Jerry, Ayı Yogi, Scooby-Doo ve Taş Devri gibi klasik çizgi filmlerin yaratıcısı ve Hanna-Barbera animasyon grubunun yarısı Joseph Barbera, 95 yaşında yaşamını kaybetti. Ortağı William Hanna da, beş yıl önce 90 yaşındayken veda etmişti.İkili daha ilk çalışmaları olan kısa Puss Gets the Boot isimli kedi fare oyunu ile Oscar'a aday olmuşlardı. Bu kısa film zaman içinde büyüyerek Amerikan pop kültürünün efsanevi karakterleri arasına giren Tom ve Jerry'e dönüştü!1957 ve 2001 yılları arasında faaliyet gösteren Hanna-Barbera, toplam sekiz Emmy ödülünün sahibi oldu. Beş yıl arayla hayata veda eden Hanna ve Barbera, 20. yüzyılın en popüler batılı çizgi film kahramanlarının yaratıcısı olarak sinema ve televizyon tarihine geçti.
Yorumlar
  • açıkçası bede çok üzüldüm okuyunca ayıptır söylemesi yanlış anlamasın kimse gülmesin dalga geçmesin ama yeni gördüm ve şimdi okudum hemde daha yeni

  • ay çok üzüldüm ben tom ve jery çok severdim ya offfff

  • Üzüldüm resmen.. Çocuk - çizgi film - atari deyince hey gidi...

  • yanlış hatırlamıosam jetgiller de onlardandı. Ben en çok onu sewerdim. Ne dielim büyük insanlar zamanla itip gidio aramızdan.

  • tüm hollywood değil, dünya büyük bir animasyon üstadını kaybetti. tom ve jerry, taş devri ve daha nice animasyon,çizgi film üstadı joseph barbera'nın ölümüyle tom ve jerry'nin birbirlerini kovalamalarını, fred çakmaktaş'ın yabadabadu deyişini ya da scooby doo'nun korkaklığını artık maalesef göremeyeceğiz ve duyamayacağız. umarım pokemon ya da bratz tarzı çizgi filmlerin arttığı bu günlerde barbera gibi bizi hep güldüren bir animasyon üstadı daha çıkar. huzur içinde yat joseph barbera.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir