25 Ocak 2016 20:48

‘The Revenant’ filminin perde arkasında bunlar oldu

Filmde özel efektle yapılan ayıyı canlandıran dublör anlatıyor...

Vizyona girdiği günden beri her ülkede gişe rekorları kırmaya devam eden, Oscar’ın güçlü adayı “The Revenant” filmiyle ilgili her gün yeni bir haber geliyor. En son haberde, filmde Leonardo DiCprio’ya saldıran ayının dublörü Glenn Ennis, çekimlerde geçirdiği saatleri anlatıyor.

“Suratım uzun bir süre Leo’nun poposundaydı. Bir sürü insanın hayali bu olabilir ama benim değildi!” diyerek esprili bir şekilde durumu özetlemeye çalışan Ennis, aslen Vancouver’lı bir dublör. Prodüksiyon başladığında, son dakikada ikinci dublör olarak işe giren Ennis, ilk dublörün aşırı yorgunluktan hastanelik olmasından sonra kendini iş başında bulmuş.

Yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu ile en gerçekçi ayı davranışlarını öğrenmek için oldukça sancılı bir süreç geçiren dublör, önce DiCaprio’nun dublörüyle pratik yaptığını, sonra da oyuncunun kendisiyle de bir kere birlikte deneme çekimi yaptıklarını söyledi. Dublöre, çok büyük, mavi bir ayı kostümü giydirilmiş. Sonradan özel efekt ile bilgisayar ortamında gerçek ayının görüntüsü yerleştirilmiş.


Glenn Ennis’e göre, ayıyı oynamak zor ve terleticiymiş. Ancak her şey bittikten sonra, filmin kazandığı başarıyı görünce her şeye değdiğini söylüyor. Ennis “Ben ayıyı oynarken, bu sahnenin, filmin bu derece önemli bir parçası olacağını bilmiyordum. En çok özel efekti yapan arkadaşları tebrik etmek lazım. Çok güzel bir iş çıkarmışlar. Ama bunun bir parçası olmak gurur verici” diyerek duygularını dile getirdi.
ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  • Film müthiş ötesi. Lakin gereksiz uzun. Film bittiğinde beynim uyuşmuştu, hatta filmin sonu geldiğinde 'nasıl yanii, böyle mi biteceeğğdi' dedim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir