25 Eylül 2009 10:12

Tilda

İstanbul Modern Sinema, Tilda Swinton'ın beyazperdedeki avangard kişiliğine ışık tutuyor...

"İnsan hep kendini oynar. Ne yaparsan yap, otobiyografiktir. Çünkü sonuçta en son istediğin şey, oynuyormuşsun gibi görünmektir."Tilda Swintonİstanbul Modern Sinema, İskoç oyuncu Tilda Swinton'ın beyazperdedeki avangard kişiliğine ışık tutuyor. "Tilda" isimli program, sanatçının çoğu Türkiye'de ilk kez gösterilecek olan filmlerinden oluşan bir seçki sunuyor. Yerleşik kadın imgelerinden uzak, öte-dünyalı imajıyla cinsel kimlik kalıbını bozan, hatta çoğu zaman bu çiftyönlü cinselliği Orlando'daki gibi aynı rolde yansıtabilen, androjenin anlamını keşfetmeye devam eden oyuncu, cinsel kutuplarda olduğu kadar çağlar arasında da rahat geçişler yapabiliyor, büründüğü her karaktere hipnotik bir güç yüklüyor... Gösterim programı için tıklayın!
Yorumlar
  • 2008 oscar gecesinde farklı tarzıyla dikkatimi çeken sonra avukatta hayran olduğum aktrist.bencede gidin.

  • Kendine has tarzıyla harika bir aktris Tilda Swinton.Bulunmaz bir fırsat fakat ne yazık ki İstanbulda değilim.Kaçırmayın derim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir