16 Mart 2016 01:10

Tim Burton'un yeni filminden ilk fragman

Ünlü Yönetmen Tim Burton'un yeni filmi Miss Peregrine's Home for Peculiar Children'a ait ilk fragman yayınlandı…

Geçtiğimiz hafta ilk fotoğrafları basına yansıyan Tim Burton'un yeni filmi Miss Peregrine's Home for Peculiar Children'ın ilk fragmanı da görücüye çıktı. İçerisinde, klasik bir Tim Burton filminden beklenecek ölçüde fantastik öğe ve tuhaf karakter barındıran filmin uzun yıllardan sonra Burton'un en fazla umut vadeden işi olduğunu söylemek mümkün.Miss Peregrine's Home for Peculiar Children; Jake adında bir çocuğun, terapistinin tavsiyesi üzerine okyanus aşırı bir yolculuk yapıp, bir zamanlar büyükbabasının da yaşadığı ve şimdilerde terk edilmiş olan bir yetimhaneyi bulmak için çıktığı sıradışı yolculuğu anlatıyor.Dünyanın geri kalanından dışlanmış ve özel güçlere sahip çocukların, hiç kimseden saklanmalarına gerek kalmadan kendilerine ait bir dünyada istedikleri gibi yaşablmesi fikri üzerine kurulu olan hikayesiyle dikkat çeken Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 2011 yılında piyasaya çıkan ve pek çok ülkede bir çok-satana dönüşen bir romanın uyarlaması.Ransom Riggs tarafından yazılan romanı senaryolaştıran isim; yakın zamanda X-Men: Birinci Sınıf, Kick-Ass ve Yıldız Tozu gibi pek çok büyük bütçeli Hollywood filmini kaleme almış olan Jane Goldman. Yönetmen Tim Burton'un pek çok röportajında belirttiği üzere yalnız ve dışlanmış geçen çocukluk yılları vesilesiyle Burton'un ilgisini çektiğini düşündüğümüz Miss Peregrine's Home for Peculiar Children'ı hayata geçirebilmek için ünlü yönetmenin Alice in Wonderland'in devam filmi Alice Through the Looking Glass'ı çekmekten vazgeçtiğini ve görevini bir başka yönetmene devrettiğini de söylemek gerek.2012 yılında vizyona giren Dark Shadows isimli filmden sonra bu film için yönetmen Tim Burton'la ikinci kez çalışan ünlü oyuncu Eva Green, filme adını da veren yetimhanenin sahibesi Miss Peregrine olarak karşımıza çıkacak. Green'in canlandırdığı Miss Peregrine karakteri, şekil değiştirme gibi özel güçleri olan ve himayesi altındaki özel çocukları, canavarlardan koruyan bir kahraman olarak dikkat çekiyor.Filmin Eva Green dışındaki oyuncu kadrosu, neredeyse tıpkı her Burton filminde olduğu gibi adeta bir yıldızlar geçidi olarak nitelendirilebilir. James Bond filmlerindeki M karakterini canlandıran emektar oyuncu Judi Dench'in dışında kadroda; Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Kim Dickens, Chris O'Dowd, Terence Stamp ve Rupert Everett gibi isimleri de görmek mümkün.

Çekimleri kısa bir süre önce tamamlanan ve şu sıralar post-prodüksiyon sürecinde olan Miss Peregrine's Home for Peculiar Children, 30 Eylül 2016 tarihinde ABD'de vizyonda olacak.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir