11 Mart 2010 12:45

Time'ın yılın en iyi film ve TV dizileri

Time dergisi, yılın en iyi filmi olarak Walt Disney'in animasyon yapımı "Prenses ve Kurbağa"yı, en iyi televizyon dizisi olarak da "Mad Men"i seçti.

Dergide yayımlanan "Yılın en iyi 10 filmi" listesinde, ilk üç sırayı, gerçek oyuncuların yer aldığı filmleri geride bırakan animasyonlar aldı. Buna göre yılın en iyi filmi, Walt Disney'in ilk siyahi prensesinin yaratıldığı "Prenses ve Kurbağa" (The Princess and the Frog) oldu.Yılın en iyi filmleri sıralamasında ikincilik koltuğuna yine animasyon filmi "Yukarı Bak" (Up), üçüncülük koltuğuna da animasyon yapımı "Fantastik Fox" (Fantastic Mr. Fox) oturdu.Time'a göre, yılın en iyi diğer filmleri ise sırasıyla şöyle:"Ölümcül Tuzak" (The Hurt Locker), "Aklı Havada" (Up in the Air), "Beyaz Kurdele" (The White Ribbon), "Yalnız Bir Adam" (A Single Man), "Zaman ve Şehre Dair" (Of Time and the City), "Yasak Bölge 9" (District 9), "Kan Arzusu" (Thirst).Dergi, "Yılın en iyi televizyon dizilerini" de belirledi. Listenin en başında 9 Emmy ve 3 Altın Küre dahil birçok ödül kazanan, Türkiye'de de beğeniyle izlenen "Mad Men" yer alıyor.İkinciliği komedi türündeki "Modern Family"nin, üçüncülüğü de drama dalındaki birçok ödüle sahip "Breaking Bad"ın aldığı sıralamadaki diğer en iyi televizyon dizileri de şöyle:"Big Love", "Battlestar Galactica", "Lost", "Friday Night Lights", "Glee", "Sons of Anarchy" ve "(Tie) The Office/Parks and Recreation".
Yorumlar
  • Bu sitedeki birkaç yazarda onların yolundan ilerliyor galiba.Bu dünyada herkes saçmalıyor.

  • Öznel bir liste olmuş,saça bir masa başı haberi..

  • time da kimse sinemadan filmden anlamıyor galiba :) listeye bakar mısınız . Avatar gibi bir etmen varken birinci seçilen filme bakın.Obama ya ufak bir yalakalık mı acaba :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir