28 Temmuz 2006 13:01

Tokyo Yarışı ve Savaş Sineması

Gündemle ilgili eleştiri ve dosyalar Beyazperde.com'da.

Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı, Beyazperde.com'un üretken yazarlarından Orkan Şancı tarafından SineKritik bölümünde incelendi. Orkan Şancı'nın eleştirilerini okumak için hemen tıklayın!"Çok tutan ilk filmlerin birer seriye dönüşmesi, çoğunlukla da felaketle sonuçlanması sürpriz değil. Ama Hızlı ve Öfkeli'nin kaderi, biraz da "görünen köy kılavuz istemez" misaliydi. Vin Diesel'in ruhunu kattığı ilk filmden sonra olayın zıvanadan çıkcağını tahmin ediyorduk..."Bu hafta, dünyadan gelen haberlere paralel olarak, savaşların beyazperdedeki yansımalarını, savaş karşıtı filmler çerçevesinde inceledik. Ayşegül Kesirli'nin kaleme aldığı SineMasal dosyasını okumak için hemen tıklayın!"Bahsettiğimiz bütün bu filmler, farklı tanımlamalar, farklı yaklaşımlarla da olsa savaş meydanını, insanı insanlıktan çıkaran, onu uygarlıktan uzaklaştırarak doğaya ve ölüme yaklaştıran bir mekan olarak gösteriyorlar. Bu mekansa bize sadece cehennemi çağrıştırıyor..."
Yorumlar
  • tokyo drift eleştiri yazısını okudum keşke okumaz olaydım filmin finalinde sürpriz bir oyuncunun ortaya çıktığı yazılmış merak edip imdb.com'da baktım ama o da ne:) sen ne arıyosun bu filmde!!!! :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir