8 Ekim 2015 10:51

Tom Cruise filmi için bunu da yaptı

Tom Cruise, sualtında çekilen bir sahnede nefesini tam 6 dakika boyunca tuttu.

Tom Cruise'un insanüstü bir varlık olma yolunda hızla ilerlediğinin kanıtı yeni haberler gelmeye devam ediyor.

31 Temmuz'da vizyona giren Görevimiz Tehlike 5 filminin meşhur uçak sahnesini duymuşsunuzdur. Tom Cruise bu sahne için bir kargo uçağının kapısına tutunarak uçakla birlikte havalanmıştı.

Görevimiz Tehlike ile ilgili tek mucizevi sahnenin bu olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

Filmin başrol oyuncusu Tom Cruise, sualtında çekilen bir sahnede nefesini tam 6 dakika boyunca tuttu.Ekip, tek çekimlik bir sualtı sahnesini filme almak için hazırlıklarını yaptı, geriye yalnızca sahnenin yıldızı Tom Cruise'un nefesini 6 dakika boyunca tutarak rolünü icra etmesi kaldı.

İşte o sahne:Oyuncu, bu sahne için sette özel bir dalış hocasından ders aldı.Aslında Tom Cruise için suyun altına girip nefesini uzun süre tutmak çok da yeni bir şey değil.

2002 yapımı meşhur bilim-kurgu Azınlık Raporu (Minority Report) filmindeki şu sahneyi hatırlıyor musunuz?Cruise o dönem filmin yönetmeni Steven Spielberg'e küvet sahnesini nefesini tutarak çekmek istediğini söylemişti.

Çünkü aktör, malum baloncukların hiçbir efekt olmadan tamamen doğal bir şekilde kameraya yansımasını istiyordu.

UÇAĞIN KAPISINA ASILIP HAVALANMAK

Görevimiz Tehlike 5'in meşhur uçak sahnesinin perde arkasını izleyenler uzun süre gözlerine inanamamış olsa gerek. Tom Cruise, bu tehlikeli sahne için dublör kullanmadı ve kargo uçağının kapısına tutunup uçmaya başladı.

Bu çekim öncesi güvenlik önlemi olarak, Tom Cruise belinden ince bir kabloyla bağlanmış ve gözlerinin korunması için kontak lensler takılmıştı.

Bu sahneyle ilgili inanılmaz bir gerçek de, çekimin yalnızca bir kez değil, tam sekiz kez tekrar edilmesiydi.

İşte o anlar:Sizce filmlerinde dublör kullanmayan Tom Cruise tehlikeli sahnelerin çekiminde çıtayı daha ne kadar yükseltebilir?

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir