21 Temmuz 2004 06:41

Tom Cruise Yönetmenini Buldu Mu?

Görevimiz film çekmeyi öğretmek

Görevimiz Tehlike 3'ün yönetmeni Joe Carnahan'ın, ertelendikçe ertelenen program ve Tom Cruise'un kişisel programını sürekli değiştirmesinden sıkıldığını dolayısıyla da tehlikeli işleri bıraktığını daha önce duyurmuştuk. Coming Attractions'ın bildirdiğine göre film J.J. Abrams'a teslim edilecek.Eğer haber doğru ise, ABC'nin hit dizisi ALIAS'ın yönetmeni olan Abrams ilk uzun metrajlı filmi için kamera arkasına geçecek. Sinemaseverler yönetmeni daha çok Armageddon'un ve Daima Genç'in senaristi olarak tanırlar. Önümüzdeki ay Berlin'de çekimleri başlayacak olan bol aksiyonlu filmi Tom Cruise nasıl böylesine tecrübesiz bir yönetmene teslim edebilecek bilmiyoruz. Fakat Abrams'ın dizilerden bildiğimiz kadarıyla çok yetenekli olduğu kuşkusuz. Rating rekorları kıran Alias ve Felicity'nin başarısında büyük payı olduğu her zaman söyleniyor. İlk sinema filminde yönetmeni beraber izleyeceğiz.
Yorumlar
  • İlk filmde Jonathan Damme diziden aldığı mirasa sahip çıkmıştı ve bu nedenle beğenilmişti ilk bölüm. Televizyon dizilerini hatırlarsanız saf aksiyon yoktur onlarda. Zekice hazırlanmış bir düşman, iyi kurgulanmış bir olay örgüsü ve üst düzey bir ekip çalışmasını içerir aslında Görevimiz Tehlike. Ama John Woo bu klasiğin tabir yerindeyse içine edip bırakmıştır. Bundan sonra çekilecek bölümlerin de başarısı, mirasına ne kadar sahip çıkıp çıkmadığına bağlı olacaktır.

  • Sleepless tam tamına aklımdan geçenleri yazıya dökmüşsün tebrikler. John Woo ile ilgili düşüncelerim seninkilerle aynı. Ayrıca bende aksiyon konusunda abartılacak bri olmadığını düşünüyorum. Ortalama bir yönetmen işte. HAni şu cumartesi geceleri atv de çıkan kıytırık aksiyon filmleri vayra tam onlara uygun bir yönetmen. Son zamanlarda "başkası çekse çok daha iyi olurdu" dediğim üç filmin yönetmeni John Woo. Paycheck ( çok kötü bir minority report kopyası), MI2 (aptalca aksiyon, hiç bir anlam ifade etmeyen romantizm), Windtalkers (en kötü savaş filmlerinden biri, hatta bir savaş filmi olması bile çoğu insana "öğ" getirebilir). Neyse sevmiyorum işte John Woo'yu. Çok daha kreatif ve tarzı olan yönetmenler varken pahalı yapımlara bu adamı oturtuyorlarya uyuz oluyorum neyse...

  • Öncelikle yaqmurb'ün söylediği doğru değil. Zira "gittikçe bayıyor" demesi için ortada en azından üç film olması gerekir. Ama ikinci film bence de iyi değildi. Bunun nedeni ise John Woo. Bence "A Better Tomorrow" filmleri dışında hiçbir filmde yönetmenliği iyi değil. Face Off gibi müthiş bir senaryoyu harcadı, Paycheck gibi müthiş bir senaryoyu harcadı, saf aksiyon olmaması gereken MI2'yu berbat etti. Bunlarla da yetinmedi ve şu sıralar "Rainbow Six" gibi müthiş bir projeyi rezil etmeye hazırlanıyor. Kısacası aksiyondan başka bir şey yapamayan (bana kalırsa aksiyonu da vasat, sadece adı aksiyon yönetmeni diye çıkınca herkes koşullandı), entelektüel zekadan yoksun bir yönetmen... Onun dışında kim çekerse kabul ama Woo asla! Zaten Tom Cruise'da bunu anladı ve pişman oldu yoksa John Woo'ya teklif yapılsa kabul edeceğinden eminim...

  • david fincher demişlerdi çok heyecanlanmıştım ama artık kim çekerse çeksinde bir an önce izleyem

  • gercekten,gittikce bayiyo,bence 1. de bitecekti..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir