26 Temmuz 2006 11:25

Toopy 11

Woody Allen'ın playlisti...

Her ne kadar ayağımıza kadar geldiği halde kendisini canlı izleyememiş olsak da, "müzisyen" Woody Allen'a da son derece saygı duyuyoruz. Belki filmlerinde canlandırdığı karakterler nedeniyle bilmiyoruz ama, onu müzik yaparken görmenin komik bir yanı da var... Fakat şüphesiz iyi bir müzisyen ve çok iyi bir dinleyici. Filmleri için seçtiği müzikleri şöyle bir aklınıza getirsenize. Daha o klasik Allen jeneriği akarken, müzik bir anda kavrar sizi...İşte bu büyük sinema ve müzik adamının daima ilham aldığı, dinlemekten bıkmadığı jazz besteleri:1. "Blue Horizon," Sidney Bechet2. "Burgundy Street Blues," George Lewis3. "Origainal Jelly Roll Blues," Jelly Roll Morton4. "The Pearls," Jelly Roll Morton5. "Coronet Chop Suey," Louis Armstrong6. "Shine," Louis Armstrong7. "Over the Rainbow," Bud Powell8. "A Night in Tunisia," Bud Powell9. "Just You, Just Me," Thelonious Monk10. "Koko," Charlie Parker11. "Giant Steps," John Coltrane
Yorumlar
  • Woody Allen playlistini öğrenmem güzel oldu. Bu şarkıları bir araya getirip, dinleyeceğim. Önce Zelig izleyip, ardından bu şarkıları dinlemek nefis olacak.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir