25 Eylül 2009 10:12

Toplam 34!

2007 yılında sinemamızda 34 adet sinema filminin çekimleri tamamlandı...

Türk filmleri araştırmacısı Alican Sekmeç'in araştırmasına göre 2007 yılında sinemamızda toplam 34 adet filmin çekimleri tamamlandı.Çekimine 2007 yılında başlanıp 2008′de de süren tek film ise Levent Semerci'nin Nefes adlı filmi oldu. Acaba kısa film alanında kaç film üretildiğini hesaplamanın bir yolu var mıdır? Kolay gözükmüyor. İşte 2007'nin filmleri; pek çoğu önümüzdeki aylarda vizyon izleyicisi ile buluşacak.1. AMERİKAN TRAŞI (Erdoğan Engin-Sinan Çetin)2. ARA (Ümit Ünal)3. AVRUPALI (Ulaş Ak)4. BAYRAMPAŞA: BEN FAZLA KALMAYACAĞIM (Hamdi Alkan)5. BEYAZ MELEK (Mahsun Kırmızıgül) 6. CENNET (Biray Dalkıran)7. ÇILGIN DERSANE KAMPTA (Faruk Aksoy)8. ÇINGIRAKLI TOP (Egemen Ertürk)9. ÇOCUK (Onur Ünlü)10. DÖVME (Fırat Gürsoy)11. GÖLGE (Mehmet Güreli)12. HİCRAN SOKAĞI (Safa Önal)13. İKİ ÇİZGİ (Selim Evci)14. KABADAYI (Ömer Vargı)15. KİLİT (Ceyda Aslı Kılıçkıran)16. KUTSAL DAMACANA (Kamil Aydın)17. MASKELİ BEŞLER KIBRIS (Murat Aslan) 18. MUSALLAT (Alper Mestçi)19. NEFES (Levent Semerci) 2007-200820. O KADIN (Korhan Bozkurt)21. PERİ TOZU (Ela Alyamaç)22. PLAJDA (Murat Şeker)23. RECEP İVEDİK (Togan Gökbakar)24. HAYATTAN KORKMA (Berrin Dağçınar)25. SEMUM (Hasan Karacadağ)26. SIFIR DEDİĞİMDE (Gökhan Yorgancıgil)27. SONBAHAR AĞIDI (Yapımcı Serkan Acar)28. SON DERS: AŞK VE ÜNİVERSİTE (Mustafa Uğur Yağcıoğlu Iraz Okumuş)29. SÜT (Semih Kaplanoğlu)30. TATİL KİTABI (Seyfi Teoman)31. ULAK (Çağan Irmak)32. 120 (Murat Saraçoğlu)33. ZEYNEP'İN SEKİZ GÜNÜ (Cemal Şan)34. ZİLLİ KURT "Gure bi Zengil" (Miraz Bezar)
Yorumlar
  • Çok umut verici inşallah daha fazla olur.

  • Güzellerin yanında kalitesi düşük olanlarda var ama geneli için iyi diyebilirim,başarılı bir tablo canlanmış.

  • Listede bulunan filmlerden en az 10'a yakınını merakla bekliyorum, umarım bu tahminimden daha fazlası bizleri memnun eder bu sene...

  • bir kaç tane film dışında gerçekten çok güzel bir liste uzun zamandır peşpeşe kaliteli türk filmleri gelmemişti geçen sezon ve bu sezon türk filmleri adına bana göre çok güzel.. devamını bekliyoruz ve türk sinemasına başarılar diliyoruz (diliyorum)

  • çok güzel bir tablo bu.türk filimleride artık bir yerden sonra kendini göstermek zorunda idi,ve bu zorunluluğun farkında olarak çekilen filimlere teşekkür ediyorum.ancak içi dolu ve izlenebilecek filimler az bile olsa yinede gurur verici bir tablo.Geçen seneye göre çok çok iyi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir