4 Kasım 2011 01:00

'Tosun Paşa'ya makyaj!

Türk sinemasının efsanevi ismi Ertem Eğilmez'in yapımcısı olduğu ve yönettiği filmler, ilk günkü gibi olacak. Böylece yıpranan ve solan filmler tarihe karışacak. Filmler, kolayca sabit bir diskte saklanabilecek.

49 FİLM YENİLENECEK
Vipsaş stüdyolarında restorasyonuna başlanan 'Çöpçüler Kralı', 'Neşeli Günler', 'Tosun Paşa', 'Kibar Feyzo' ve 'Salako' isimli filmler, yıl sonuna kadar elden geçirilip HD (yüksek çözünürlüklü) ve Blue Ray formatlarında hazır hale getirilecek ve bundan böyle televizyonlarda HD formatında izlenebilecek.


Eğilmez'in 'Hababam Sınıfı', 'Salak Milyoner' ve 'Şaban Oğlu Şaban'ın da aralarında bulunduğu 49 filminin restorasyonu iki yıl içinde tamamlanacak.


Restarosyon sonrası, Kültür Bakanlığı, uluslararası festivaller için yepyeni kopyalar basabilecek.


Yeşilçam Yıldızlarının Görülmemiş Fotoğrafları


Yorumlar
  • günümüz filimleri gelip gecici heves gibiler ama eski filmler tadı bir türlü bitmek bilmiyor

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir