16 Aralık 2010 01:00

Travesti' filmine travesti protestosu

Travestilerin yaşamını anlatan 'Teslimiyet' filminin setini, travestiler bastı

Travestilerin yaşamını konu alan ilk Türk filmi 'Teslimiyet', 17 Aralık’ta, 15 kopya ile vizyona girecek. Filmin başrolündeki dört travestiyi, Beyoğlu barlarında çalışan gerçek travestiler canlandırdı. Travestileri film için eğiten oyuncu koçu Müfit Aytekin, Tarlabaşı’ndaki seti, "işlerimizi engelliyorsunuz" diyerek travestilerin basıp engellemeye çalıştıklarını söyledi.

Filmin fotoğrafları için tıklayınız..Aytekin, "Seti kaldırmamızı istediler. İşlerinin kesildiğini düşündüler. Onların hikâyesini anlattığımızı söyledik, ikna oldular. Çekimler zordu. Sokaktaki kahvehaneler hep para istedi" dedi. Aytekin, "Travestiler hassas ve ani tepki veriyorlar. Filmde, kendi aralarında kullandıkları lubunya dilini öğrenmemize ve kullanmamıza yardımcı oldular" diye konuştu.PARA ALMADAN OYNADILAR
Oyuncu koçu ayrıca, filme Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destek vermediğini travestilerin ücretsiz oynadığını ve bu sayede 15 kopya basabildiklerini söyleyerek, filmin çekimlerini Selanik Film Festivali’nde kazandıkları 20 bin Euro’luk ödül sayesinde tamamladıklarını belirtti.

Emre Yalgın’ın yönetmenliğini yaptığı film travestilerin zor yaşamını anlatırken güçlü bir aşk öyküsünü de seyirciye yansıtıyor. Görkem Kanbolat Arslan’ın erkek başrolü oynadığı filmde; Didem Soylu, Seyhan Arman, Buse Kılıçkaya ve Ayta Sözeri adlı travestiler rol alıyor.

Filmin fragmanı

Teslimiyet ( Fragman ) | video.mynet.com

MYNET SİNEMA FACEBOOK'TA. SEN DE KATIL! "Tıkla Beğen"

Yorumlar
  • cekilecek baska filmmi yok.zaten bu dunyada tercihlerini yapmış ve gözlerini kör etmişler.kör gözüyle bir hayatı izlesek ne olur.topluma ve insanlıga faydalı bir film cekselerdi bizde takdir etseydik

  • TEK KELİME 'SAPKINSINIZ'

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir