15 Mart 2016 12:47

Trenlere Takıntılı Adamın Hayatı Film Oluyor

Adı yaklaşık 30 kez tren ve metrolarda işlenen suçlara karışan Darius McCollum’un hayatı, sinemaya uyarlanıyor. Filmin kadrosu yavaş yavaş açıklanırken, ünlü bir isimle anlaşıldığı belirtildi.

Darius McCollum isimli bir New York’lu, yaklaşık 30 kez metro, otobüs ve trenlerle ilgili suçlar işledi. Bir istasyondan içerisinde yolcularla otobüsü kaçırıp Kennedy Havalimanı’na götürmekten, metrodaki bir acil durum çağrısına görevli gibi cevap verip yolcuları güvenli bir şekilde dışarıya çıkarmaya kadar birçok olayda ismi geçiyor. McCollum’un hayatının bu ilgi çekici yönü, her ne kadar onun sıradışı bir şekilde ünlenmesini ve bir şehir efsanesine dönüşmesini sağlasa da, hayatının üçte birinin hapiste geçmesine de neden oldu. Bu ilginç hayat, McCollum’un son tutuklanışının ardından Hollywood yapımcılarının da iştahını kabarttı.

Tren ve otobüsleri çalmaya kalkışan, mahkemelerde bile bu araçlara bir takıntısı olduğu tutanaklara geçen bu adamın hayatı, şimdi de sinemaya uyarlanıyor. McCollum ile ilgili bir haberi gazetede okuyan Gotham Group yapımcısı Eric Robinson, kendisinin ve avukatı Sally Butler’ın hayatlarının telifini satın aldı. Eleventh Hour isimli İngiliz dizisinden tanıdığımız Simon Stephenson’un senaryolaştırdığı filmin yönetmenliğini kimin üstleneceği bilinmiyor.

Yakın zamanda Mother’s Day filminde izleyeceğimiz Julia Roberts, Train Man ismi verilen filmde Darius McCollum’un avukatı olan Sally Butler’ı canlandıracak.

Andaç ÜZEL
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir