4 Eylül 2010 00:00

Troia Film Festivali İptal Edildi!

Çanakkale şehrinin tarihi kimliğine uygun, saygın bir film festivali oluşturulması amacıyla önümüzdeki günlerde düzenlenmesi plânlanan 1. Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivali’nin ertelendiğine dair açıklama yapıldı.

Yönetim Kurulu olarak;

15-19 Eylül 2010 tarihinde yapılması düşünülen festivalimizin, 7 aylık yoğun çalışma periyodunda dünyaca tanınan Çanakkale kimliğine uygun, saygın ve temeli sağlam bir film festivali oluşturmak amacı ile sektörün tüm kurumları ile geliştirdiğimiz sağlam diyalog ve çalışmalar, sektör duayenlerinin olumlu yönlendirmeleri sonucunda festival yönetimi olarak geldiğimiz nokta ve alınmış kararları bilginize sunuyoruz.

Türkiye’nin ve Sinema sektörünün hızla değişen trendleri doğrultusunda;

9-11 Eylül Ramazan Bayramı Tatili

12 Eylül Referandum

20 -26 Eylül Adana Altın Koza Film

9-14 Ekim Antalya Altın Portakal Film Festivali Festivali

( Belirlenmiş Festival tarihimizin Altın Koza Film Festivalinden önce olmasına rağmen, Türkiye nin en önemli film festivallerinden olan Adana Altın Koza Film Festivalinin geç ilan edilmiş tarihi, Ardından Altın Portakal Film Festivalinin gelmesi, köklü festivallere olan saygımız ve dayanışma ruhu içinde festivalimizi bu sıkışık periyottan çıkarmak kararı aldık.

Yeni logosu ile, yeni yönetim kurulu,sinema sektörünün duayen isimleri ile yenilenen yönetmenliği, daha oturmuş, daha görkemli bir festival, Yeni sezon filmleri, Kısa filmler, Belgesel filmlerin yarışacağı, Türk ve Yabancı konukların yoğun katılımı ile anılan Uluslararası festival markası olması hedeflenen Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivalini
4-9 Haziran 2011 periyodu festival takvimi içine aldığımızı bildiririz.
Eylül ayında yapılacak basın toplantısı ile yeni Yönetim Kurulu, Yeni Yönetmeliği, destekçi Sponsorlarını tüm sektöre duyuracağımızı bildiririz.

Başta bize büyük destek veren T.C Başbakanlık, T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı, Telif Hakları Genel Müdürlüğü, Çanakkale Valiliği ve Kamu yöneticileri, Kamu Kurumları, Sponsorlarımız olmak üzere, Sektörden destek veren, yön gösteren duayenlere, Meslek Birliklerine, Filmlerini yarışmacı olarak gönderen yapımcı ve yönetmenlere sonsuz teşekkür ederiz.

Uluslararası Çanakkale Toria Film Festival'inde buluşmak üzere;

Saygılarımızla

ÇANAKKALE TORİA FİLM FESTİVALİ YÖNETİM KURULU

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir