8 Haziran 2007 10:11

Troya'ya İlgi Çok!

Özel belgesel Portekiz Uluslararası Film Festivali'nde gösterildi.

TÜRSAK Vakfı tarafından, T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işbirliği ve Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle başlatılan ve 2005 yılında kaybettiğimiz "Troya Kazı Başkanı" Manfred Korfmann'ın genel danışmanlığını yaptığı Troya, 4 Haziran'da Portekiz Uluslararası Film Festivali'nde özel bir gösterimle Portekiz'li sinemaseverlerle buluştu. Yarışma dışı özel bir etkinlik çerçevesinde Portekiz halkı ile buluşan belgesele ilgi çok büyük oldu. Yönetmenliğini, Rıza Baloğlu'nun yaptığı Troya belgeseli, mitolojik anlatımların ötesinde arkeolojik yapıtların izini süren konseptiyle, Troya üzerine yapılmış belgeseller arasında bir ilke imza atıyor!
Yorumlar
  • Bu belgeseli bizim haricimizde herkes izledi, Türkiye'de gösterilmeyecek mi? Defalarca Türksaka e-mail gönderdim, aradım hala bir yanıt alamadım. DVD si çıkmayacak mı? Lütfen bir cevap.

  • ya bu belgesel gösterime girdimi müziklerini mercandede yaptığını duymuştum sırf onun için bile izlenir

  • Kesinlikle ilgi çekici bir belgesel,müziklerde mercan dededen...

  • Konsept danışmanlıgı ve Senaristliğini Burçak Evren in yapmış oldugu bu proje Türk Belgesel anlayışına yeni bi soluk kazandırmış durumda. En kısa zamanda izlemeyi umutediyorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir