25 Eylül 2009 10:12

Troya'ya İlgi Çok!

Troya belgeseli Portekiz'den sonra İtalya'da önemli bir festivale katılıyor...

TÜRSAK Vakfı tarafından gerçekleştirilen TROYA belgeseli, 22-29 Temmuz tarihleri arasında Sicilya'nın Palermo şehrinde düzenlenen "Sole e Luna Akdeniz ve İslam Ülkeleri Belgesel Film Festivali"nin yarışma dışı belgesel film programına seçildi! TÜRSAK Vakfı'nın "Dünya Kültür Mirasında Anadolu İzleri" dizisinin ilk bölümü olan ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın işbirliği ve Türkiye İş Bankası'nın desteğiyle başlatılan; URART, ORİON, GRAMAFON gibi kurumların sponsorluk desteği verdiği Troya, Rıza Baloğlu'nun yönetmenliğinde çekildi.Belgesel, bugüne kadar bir Helen kenti olarak bilinen Troya'nın Anadolu ile bağlarını ilk kez belgeleyen özelliği ile dünya festivalleri tarafından büyük ilgi görüyor.
Yorumlar
  • sonuçta iyi şekilde film yada belgesel avrupada bizi tanıtıyorsa ve ilgi görüyorsa bu bizim için bir başarı demektir isterim ki bir yada iki taneyle sınırlı kalmamalı daha çok eserlerimiz avrupada seyirci karşısına çıkmalı...

  • Bu tarz belgesel kokusu olan festivalleri çok seviyorum ,malesef ülkemizde bu yöne ilgi az.Başarılı bir çalışma olmuş.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir