5 Ocak 2011 01:00

TRT yasaklı filmi yayınladı

Filmde Atatürk'ü yabancı bir aktör canlandırıyor.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Atatürk 'ün ilk kez yabancı bir aktör tarafından canlandırıldığı . Paralı Askerler?(You can't winem all) filminin görüntüleri ilk kez Gülay Özdem 'in sunduğu 10'dan Sonra programında yayınlandı.

Filmde Atatürk 'ü Patrick Magee Canlandırıyor.

40 yıldır yasaklı olan filmi ilk kez TRT ekranlarında izleyenlerin arasında dönemin oyuncularından Salih Güney de vardı?.10 'dan Sonra programının canlı yayın stüdyo konuğu olan Güney ,filmi ekranda görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Duygusal anlar yaşayan oyuncu, yasak nedeniyle tepkisini dile getirdi. 10 ' dan Sonra programına konuk olan Salih Güney, filmin o tarihte Charles Branson?un bir gazetenin röportaj teklifini geri çevirmesi ve bunun basına yansımasıyla filmin aleyhinde bir kampanya başladığını ve bu nedenle Türkiye?de gösterime girmediğini söyledi.

Filmin diğer oyuncusu Fikret Hakan da programa telefonla bağlandı. Usta oyuncu da Salih Güney gibi 1970 yılında çekilen yasaklı filmi ilk kez ekranda görmekten mutluydu..

Paralı Askerler filmini İngilltere ' de tesadüfen bulan sinema yazarı Ali Murat Güven de filmi keşfetme hikâyesini 10 ' dan Sonra programında anlattı .

Yorumlar
  • Bizde görelim bir..Anlarız kimlerin para uğruna satıldığını...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir