25 Mart 2010 11:36

Tülay German: Kor ve Ateş Yılları

Tülay German: Kor ve Ateş Yılları belgesel filmi, 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali belgesel programı kapsamında ilk kez izleyiciyle buluşacak.

Otobiyografik kitabını okuduktan sonra filmin yönetmenlerinden Didem Pekün, onunla ilgili bir film yapmaya karar verir ve Tülay German'ı ziyarete gider. Tülay German, hayat arkadaşı Erdem Buri'yle birlikte Türk Pop Müziğinin öncü isimlerinden biri olmuş ve politik duruşları yüzünden 40 sene evvel İstanbul'dan Paris'e göç etmek zorunda kalmışlardır. Bırakın bir belgeselde görünmeyi, bir fotoğraf vermeyi bile kabul etmeyen German, filme sadece ses kaydı vererek katkıda bulunmayı tercih eder. Kor ve Ateş Yılları'nda Pekün, Tülay German'ın otobiyografik kitabı Düşmemiş Bir Uçağın Kara Kutusu isimli kitabını temel alıp onun arşiv görüntüleri, ses kayıtları, müzikleri ve fotoğraflarıyla tarihsel bir süreci bir sanatçının müzikal gelişimini izleyerek irdeler ve aynı zamanda geçmişin bugünle ilişkisini keşfeder. 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da yine birçok belgeseli programı kapsamında izleyiciye sunuyor. Türk Pop müziğinin öncülerinden Tülay German'ın hayatını, müziğini ve isyanını anlatan Tülay German: Kor ve Ateş Yılları belgeseli de festival kapsamında 15 Nisan akşamı, 21.30'da Pera Müzesi'nde sinemaseverlerle buluşacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir