20 Şubat 2016 19:24

Tüm zamanların en tuhaf 8 film karakteri

Başarıyla canlandırılmış psikopatlar, çılgınlar...


1- Poltergeist II filmindeki Kane : Bir rahibin ruhu olan KaneFreeling ailesinin en küçük çocucu olan Carol Anne’yi kullanmak ister. Julian Beck bu tuhaf karakteri muhteşem bir dengeyle canlandırmıştı.

2- Willy Wonka and the Chocolate Factory filmindeki Willy Wonka : Roald dahl adlı çocuk romanı yazarının charlie and the chocolate factory (çarli ve çikolata fabrikası) adlı kitabının baş karakteri’dir. 1971 yılında çekilen filmde Gene Wilder bu garip karakterin hakkını verecek kadar garip bir şekle bürünmüştü.

3- Batman filmindeki Two-Face : Bob Kane, bu karakter için Spencer Tracy filmi Dr. Jekyll and Mr. Hyde'dan ilham almıştır. Eleştirmenler tarafından çok beğenilen filmde Harvey Dent'i başarıyla canlandıran Aaron Eckhart'a yazılan övgüler Kara Şövalye ile aynı orantıdaydı.

4- Star Wars’daki Darth Vader: Serinin orijinal üçlemesi sonradan çekilen öncül üçlemesinin üçüncü filmi olan Sith'in İntikamı filmlerinde yer alan Yıldız Savaşları karakteridir. Darth Vader, en yakınındaki kişiyi gözünün yaşına bakmadan silebilecek zalim bir karakterdir.


5- Psycho filmindeki Norman Bates: Alfred Hitchcock’un kült filminin katili. Psikolojik olarak çok iyi oturtulmuş ve üzerine sayfalarca konuşulabilecek bir karakterdir. Bates otelinin sahibidir, annesinin baskısı altında ezilmiş, psikopat bir karakterdir. Anthoniy Perkins’in performansı inanılmazdır.

6- Eraserhead filmindeki Henry Spencer: Lynch’in kült filmi zaten sinema tarihinin en tuhaf filmlerinden biri. Dev makinelerin çalıştığı tuhaf bir evrende geçen filmde Jack Nance'in canlandırdığı Henry Spencer'ın özürlü kız arkadaşından mutant bir çocuğu olur. Film 30 dakika boyunca Spencer'ın kabusuna bizi davet eder.7- The Human Centipede filmindeki Dr. Heiter: İlki 2009'da çekilen The Human Centipede serisinin kötü karakteri. Tom Six'in yazıp yönettiği film, Avrupa tatiline çıkan iki genç kızın yaşadıkları üzerine ilerliyor. Filmde Heiter üç kişiyi birbirine birleştirerek bir insan kırkayak oluşturuyor. Film aşırı şiddet içeriyor.
8- Lost Highway filmindeki The Mystery Man: Lynch’in aşırı tuhaf filmlerinden bir başkası. Siyah giyinen, kısa boylu, büyük kulaklı The Mystery Man, aynı anda iki yerde olabilen, zaman mekan kavramını istediği gibi kullanan bir tuhaf adam.


MELİS ZARARSIZ

G


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir