28 Mart 2011 00:00

'Türk askerleri tecavüz ediyordu'

Başak Sayan, hayatının projesini nasıl reddettiğini açıkladı.

Başak Sayan, hayatının projesini nasıl reddettiğini açıkladı: Kürt kızını oynamam teklif edildi. Ama kız, Türk askerlerinin tecavüzüne uğruyordu. Babam asker olduğu için kabul etmedim!

'BÖYLE Mİ YAŞAM?'
Profesyonellik de bir yere kadar! Başak Sayan, bir süre önce aldığı uluslararası bir film teklifini vicdanı el vermediği için geri çevirdiğini açıkladı: "Yönetmenliğini Kürt sinemacı Şuayip Adlığ'ın yapacağı, Fransa-Türkiye ortak yapımı 'Böyle mi Yaşam' adlı filmde oynamayı reddettim."


BAŞAK SAYAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

PACINO İSMİ GEÇTİ
Sayan, teklifi geri çevirme nedenini şöyle açıkladı: "Film, 12 Eylül sonrası Türk askerlerinin tecavüzüne uğrayan bir Kürt kızını anlatıyordu. Kadro için Al Pacino'nun ismi de geçiyordu. Bu durum beni çok heyecanlandırdı ama bir asker kızı olduğum için, askerle ilgili böyle bir sahne var diye kabul etmedim."

Yorumlar
  • sanatcı yok ben şunun kızıyım yok ben bunun kızıyım oynayamam derse sinema çok güzel yerlere gelir, hiç güleceğim yoktu...

  • arkadas dogru söylüyor bende cukurcadayım carsı falan yok ama görev icin cıktıgımız zamanlar kızlar yiyecek gibi bakıyorlar bize =)

  • baban asker olduğu içinmi soyunuyon peki?

  • doğru söylüyorsun kardeş

  • uyan türkiyeee yeter

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir