3 Aralık 2012 01:00

Türk filmleri Boston'da

Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nın 7’ncisinin açılışı Türk yönetmenlerin 6 kısa filmiyle yapıldı.

Yarışmanın açılışı Ağıt (Aydın Ketenağ), Buhar (Abdurrahman Öner), Ekmek (Koray Sevindi), Hayal Bilyesi (Tuğçe Özdenoğlu), Kakafoni (Murat Düzgünoğlu, Vuslat Saraçoğlu) ve Sessiz (L. Rezan Yeşilbaş) adlı kısa filmlerle yapıldı. Yarışmanın belgesel bölümünde ise Bir Hayatı Masal Gibi Anlatmak (Hüseyin Karabey), Hal: Karanlığın Meyvesi (Sıla Özsoy) ve Son Süngerci (Savaş Karakaş, Sibel Goloğlu Mesci) gösterildi.

Yarışma ve yarışma dışı 38 filmin izleyicilerle buluştuğu programda, jürinin yanısıra seyirciler de En İyi Belgesel ve En İyi Kısa Film'i seçmek için oy kullanabiliyorlar.

Amerikalı sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve 6 Aralık'a kadar devam edecek yarışmada gösterilecek diğer kısa filmler şöyle:

''Ayna (Bedirhan Sakcı), Ayrılıklar (Ali Y. Akarçeşme), Descartes'ın Kuaförü (Gamze Hakverdi), Köprü (Yönetmen Soner Sert), Musa (Serhat Karaaslan), Nolya (M. Cem Öztüfekçi), On (Ece Ger), Pilita (Miraç Atabey), Üstümüzden Geçti Bulut (Yaşar Arif Karagülle), Vardiya 12-48 (Fatih Özdemir).''

Belgesel dalında yarışmada gösterilecek diğer filmler şunlar:

''Beklemek (Bülent Öztürk), Bela Bartok'un İzinde (R. Yılmaz Atadeniz), Ben Uçtum Sen Kaldın (Mizgin Müjde Arslan), Bu Hayattır? (Özgür Oruç), Büyük Anadolu Yürüyüşü (Hakan Tosun), Düşümdeki Uçurtma (Gülsün Sarıoğlu), Evcilik (Bingöl Elmas), Eyvah Babam Emekli Oldu (Bilgi Diren Güneş), Geçmiş Mazi Olmadı (Mehmet Özgür Candan), Ilgar;ın Eteğinde (Deniz Sulan), Kovan (Gökçin Dokumacı), Maya (Rodi Yüzbaşı), Namus (Aysun Bademsoy), Rastgele Orsa (Hüseyin Bulut), Ucube: Kars'tan Bir Heykel Hikayesi (Erol Mintaş, Taylan Mintaş), Yuva (Ebubekir Çetinkaya), Yüz Karası Değil Ekmek Parası (Banu Acar).''

AA

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir