25 Eylül 2009 10:12

Türk İlk Yönetmen Filmleri, Cinepecs Film Festivali'nde!

TÜRSAV, Macaristan'da 'Türk İlk Yönetmen Film Günleri' düzenliyor.

Macaristan'ın 2010 yılı Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen PECS kentinde düzenlenmekte olan ve sadece ilk yönetmen filmleri arasında yapılan uluslararası yarışma öncesinde Türk sinemasının başarı kazanmış ilk yönetmen filmlerinden dördünü 5. Moveast CinePecs Uluslararası İlk Yönetmen Filmleri Festivali izleyicilerine sunacak.Ekim ayında vizyona girecek olan M. Fazıl Çoşkun'un Adana ve İstanbul Film Festivalleri yanında birçok uluslararası festivalde ödüller kazanan Uzak İhtimal, Aydın Bulut'un ödüller ve övgülerle karşılanan Başka Semtin Çocukları, Murat Düzgünoğlu'nun henüz vizyonda olan ve beğeni kazanan Hayatın Tuzu ve çok sayıda ülke ve festivalde sinemamızın marka filmlerinden biri olarak hayranlık uyandıran Sırrı Süreyya Önder'ın Beynelmilel filmlerinden oluşan seçki Pecs'in 400 kişilik festival salonu Urania'da gösterilecek. Yönetmen Aydın Bulut ve Murat Düzgünoğlu filmlerden sonra seyirci ile söyleşide bulunacaklar. Festivalin yarışmalı bölümünde Tatil Kitabı ve yarışma dışı bölümde Mommo - Kız Kardeşim, Kabadayı, İki Çizgi, Pandora'nın Kutusu ve Yumurta filmleri de bulunuyor.Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleşecek Turkish Debut Film Days'in yapıldığı Moveast CinePecs Film Festivali orta ve doğu Avrupa ülkelerine açık ve bu ülkelerin genç sinemacılarını bir araya getiriyor.Türkiye'nin bu yıldan başlayarak etkin bir şekilde rol alacağı festival jürisinde sinema ve tiyatro sanatçısı Derya Durmaz da yer alıyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Keri Russell bu sefer öğretmen oldu Keri Russell bu sefer öğretmen oldu

   Keri Russell, çekimleri devam eden Antlers filminde genç bir öğretmen olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

  • Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı Cansu Tosun Helen Mirren ile aynı filmde rol aldı

   Cansu Tosun, dünyaca ünlü Fransız yönetmen Luc Besson’un 30 milyon dolarlık ‘Anna’ adlı filminde bir casusu oynadı.

  • En çok nefret edilen 10 film En çok nefret edilen 10 film

   Genelde en sevilen, beğenilen, en yüksek puanı alanı veya eleştirmenlerin favori filmleri sıralanır ama bu seferki çok farklı. Bunlar öyle filmler ki hem IMDb puanları yerlerde hem izleyicilerden kötü yorumlar almış hem de eleştirmenler tarafından yerden yere vurulmuş durumda. Bir yerlerde denk gelirseniz aklınızda bulunsun. İşte en nefret edilen 10 film...

  • Zara McDermott televizyonu sevdi Zara McDermott televizyonu sevdi

   Aşk Adası adlı televizyon programıyla yıldızı parlayan Zara McDermott, çalıştığı devlet memurluğundan istifa ettiğini duyurdu.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir