28 Kasım 2005 11:26

Türk Sineması Ödülü Seviyor

Bir ödül de Yazı Tura'ya

Geçtiğimiz hafta Queens Film Festivali'nden Gönül Yarası'nın ödülle dönmesinin ardından bir ödül de Yazı Tura'ya geldi. NTV-MSNBC'nin bildirdiğine göre Uğur Yücel'in filmi Uluslararası Mannheim-Heidelberg Film Festivali'nde, Uluslararası Film Eleştirmenleri Ödülü'ne layık görüldü.28 ülkeden 59 filmin katıldığı festivalde büyük ödül ise Slovenyalı yönetmen Igor Sterk'in filmi The Tuning'e verildi.Uğur Yücel'in yazdığı ve yönettiği Yazı Tura'da başrolleri Olgun Şimşek ve Kenan İmirzalioğlu paylaşmış, filmde iki askerlik arkadaşını canlandırmışlardı.
Yorumlar
  • gurur verici...gerçekten umutluyuz türk sinemasından...inşaallah gönül yarasıda oscarda adaylığa ıkar enfes olur o zaman...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir