25 Nisan 2018 10:32

Türk sinemasına yurtdışı ödülleri

Meteorlar ve Suma, yakın zamanda yurtdışından ödülle dönen Türk yapımı filmler


Geçtiğimiz yaz Locarno Film Festivali'nden iki ödülle dönenGürcan Keltek imzalı "Meteorlar",Buenos Aires International Festival of Independent Cinema (BAFICI) İnsan Hakları Kategorisi'nde "En İyi Film" ödülünü kazandı. Hollanda ve Türkiye ortak yapımı belgesel/kurmaca karışımı film, insanların, mekânların hafızasına odaklanıyor.


Festivalden ödüllerle dönen bir diğer Türk filmi, sevilen oyuncu Erkan Kolçak Köstendil'in yazıp yönettiği "Suma" oldu. "Suma", "Su", "Anason" ve "Şeker" isminde 4 kısa filmlik bir projenin ilki olan ve geçimlerini çöp toplayarak sağlayarak bir kadın ve bir erkeğin yaşamda verdikleri mücadeleyi anlatan film, Moskova Indie Film Festivali'nde 7 ödül birden kazandı. Filmin senaristi ve yönetmeni Erkan Kolçak Köstendil' "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo" ödüllerine layık görülürken, İrem Sultan Cengiz "En İyi Kadın", Zeynel Akbaş "En İyi Yardımcı Erkek", Esma Sultan "En İyi Yardımcı Kadın" ve Taylan Erdağ ise "En İyi Müzik" ödüllerine layık görüldüler. Hepsini kutluyoruz.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir