3 Kasım 2012 01:00

Türk sinemasında altın çağ

Vizyona giren film sayısından seyirci artışına, yerli filmlerin uluslararası alanda kazandığı ödüllere kadar Türk sineması son 10 yılda çıtasını önemli oranda yükseltti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerinden edinilen bilgilere göre, bakanlık 2005-2011 yılları arasında 225 uzun metraj filme 48 milyon 901 bin lira destek sağladı.Bu desteklerle sinema endüstrisinde, dolasıyla da endüstriyi besleyen diğer alanlarda ciddi bir canlanma meydana geldi.2005'de gösterime giren yerli film sayısı 27 iken 2011'de ise 70 oldu. Bu filmlerin yarısına yakını bakanlık tarafından desteklendi.

AA


2011'de en çok izlenen yerli filmler


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir