8 Ağustos 2012 00:00

Türk sinemasında Çanakkale bereketi

Sinan Çetin ve Yeşim Sezgin’in ardından şimdi de Kemal Uzun, Çanakkale Savaşı’nı konu alan bir film çekmeye hazırlanıyor.

Türk sinemasında son dönemde Çanakkale Savaşı filmi bereketi yaşanıyor. Yapımcılar peş peşe dünya tarihinin en özel savaşı olan Çanakkale’nin filmini çekmek için sıraya girdi. Sinan Çetin’in “Çanakkale Çocukları” ve Yeşim Sezgin’in “Diriliş Çanakkale 1915” filmlerinin hemen ardından Kemal Uzun da Serdar Akar’ın süpervizörlüğünde “Çanakkale” adlı filmi çekmeye hazırlanıyor.


Akar’ın daha önce Mel Gibson’a da teklif götürdüklerini açıkladığı filmde “Behzat Ç.” ile popülaritesi tavan yapan Erdal Beşikçioğlu ile Nejat İşler’in de rol alacağı konuşuluyor. Faruk Aksoy’un da Çanakkale Savaşı’yla ilgili proje hazırlığı yaptıkları biliniyor.


Çetin’in filmi 28 Eylül’de
Sinan Çetin’in uzun süredir üzerinde çalıştığı, 5 milyon TL bütçeli “Çanakkale Çocukları” filmi 28 Eylül’de gösterime girecek. Sinan Çetin’in senaryosunu yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Wilma Elles, Cemo Çetin, Yavuz Bingöl gibi ünlü isimler yer aldı. Film, anneleri İngiliz, babaları Türk iki kardeşin öyküsü üzerine kurulu. Filmde iki kardeşi Sinan Çetin’in oğulları Orfeo ve James canlandırıyor. “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin yıldız oyuncusu Wilma Elles, inançlarına bağlı Anzak bir hemşireyi canlandırdı. Wilma Elles rolüne hazırlanmak için özel bir hastanede 1 hafta hemşirelik yaptı.

Yorumlar
  • sinan çetin yapmasın o yaptığı için gitmeyeceğim zaten.o değil gülen cemaatini öven canlı yayında...atürükçüyüm diyen gitmesin...

  • gevşekler yıllardır çekmediler şimdi hepsi birden çekecek gene fiyasko ne salak bi tpluluk oluyoruz yahu

  • tüm dünya bilmeli görmeli en başta %50 hain

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir