23 Haziran 2010 00:00

Türk yönetmene Avrupa'dan destek

Avrupa Konseyi destekli sinema fonu Euroimage yönetmen Özcan Alper'in son filmi 'Gelecek Uzun Sürer'e destek kararı aldı.

Nar Filmden yapılan yazılı açıklamaya göre, Avrupa'da ve Türkiye'de ödüle doymayan alan ''Sonbahar'' filminin yönetmeni Özcan Alper, yeni projesinin hazırlıklarına başladı.

Alper'in, Almanya ile ortak yapım olarak gerçekleştirilecek 'Gelecek Uzun Sürer' filmine, Avrupa Konseyi destekleme sinema fonu Euroimage, Haziran 2010 toplantısında destek verme kararı aldı.

Toplantıda, Dardenne Kardeşler, Lars Von Trier ve Emir Kusturica da destek verilecek yönetmenler arasında yer aldı.

'Gelecek Uzun Sürer' filmine bir iyi haber de Paris'ten geldi. Proje, 'Paris Sinema Festivali' kapsamında düzenlenen Paris Project Ortak Yapım Marketi'ne davet edildi. Bu kapsamda, 5-7 Temmuz'da projeyle ilgilenen Avrupalı yapımcı ve dağıtımcılarla toplantılar yapılacak.

'Gelecek Uzun Sürer' filmi sonbaharda çekilecek.

Alper'in ilk uzun metrajlı filmi 'Sonbahar' kısa sürede büyük beğeni toplayarak Türkiye sinemasının en iyi filmleri arasına girdi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir