14 Aralık 2011 01:00

Türkan Şoray yönetmen koltuğunda

Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray, yeniden kamera arkasına geçecek! Peki Türkan Şoray nasıl bir film çekmeyi planlıyor?

Türk sinemasının sultanı bilinen ünlü oyuncu Türkan Şoray, yeniden kamera arkasına geçerek yönetmenlik yapacağı sinyalini verdi. Şiddet gören kadın temalı, töre hikayeleri üzerine bir film çekmeyi planladığını aktaran Şoray, "Bende sanatçı olarak bu şekilde kadınların sesini duyurmak istedim. Onların adına böyle bir görev üstleniyorum." dedi.

Türkan Şoray, Bakırköy Prof.Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin şizofreni hastalarına yönelik düzenlediği 'Sitigma ile Mücadele Proje Yarışması'nın ödül törenine katıldı. Törenin ardından gazetecilerin "Sinema filmi projeniz var mı?" sorusuna 3 film yapmayı düşündüğünü söyledi. İki filmde kendisinin de oynayacağını ifade eden Şoray, "Filmlerde son yaşanan gerçek olaylardan bahsedilecek. Kadın cinayetleri, töre hikayesi, daha çok şiddet gören kadın temalı filmler olacak." diye konuştu. Bir filmde de yönetmenlik yapacağına değinen Şoray, "Sinema çok etkili bir araç. Bende sanatçı olarak bu şekilde kadınlarımızın sesini duyurmak istedim. Onların adına böyle bir görev üstleniyorum." ifadesini kullandı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir