25 Ocak 2013 01:00

Türkiye 3 kısa filmle Rotterdam'da

Aydın Ketenağ'ın 'Ağıt', Serdar Yılmaz'ın 'Kızarmış Tavuk' ve Rezan Yeşilbaş'ın 'Sessiz' adlı filmleri Rotterdam Film Festivali'nde seyirciyle buluşacak.

Hollanda'nın en prestijli etkinliği kabul edilen ve sinemaseverlerin her sene ilgiyle takip ettiği Uluslararası Rotterdam Film Festivali başladı.

42. kez düzenlenen ve 3 Şubat'a kadar sürecek festivalin açılışı, Guido van Driel'in yönettiği Hollanda yapımı "De wederopstanding van klootzat" adlı filmle yapıldı.

Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 60 farklı ülkeden 255 uzun metrajlı ve 334 kısa filmin gösterileceği ve 44 kadar filmin dünya prömiyerinin yapılacağı festivalde bu sene kısa film kategorisinde Aydın Ketenağ'ın "Ağıt", Serdar Yılmaz'ın "Kızarmış Tavuk" ve Rezzan Yeşilbaş'ın "Sessiz" adlı filmleri de izleyiciyle buluşacak.

Aydın Ketenağ'ın yönettiği 30 dakikalık Ağıt'ın adlı filmin Tiger Awards Kısa Film kategorisinde finalde yarışacağı festivalde, Bahman Ghobadi'nin yönettiği ve Yılmaz Erdoğan ile Monica Bellucci'nin rol aldığı 'Gergedan Mevsimi' de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Festival kapsamında düzenlenen geleneksel Tiger Awards yarışmasında bu sene 16 film ödül almak için yarışıyor.

Kısa film kategorisinde ödül alanlar 28 Ocak, uzun metrajlı film kategorisinde ödül alanlar ise 1 Şubat'ta belli olacak.
ntvmsnbc

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir