4 Aralık 2012 01:00

'Türkiye'de tüm filmler bağımsız'

Geçtiğimiz hafta İstanbul'a gelen Robert Redford, ''Bence Türkiye’de bağımsız filmler ve ana akım filmleri şeklinde bir ayrım yapılamaz çünkü bütün filmler bağımsız gibi'' diye konuştu.

Hollywood’un 'Altın Çocuğu' ve bağımsız sinema sahnesinin önemli isimlerinden Robert Redford, geçtiğimiz hafta İstanbul’daydı. Dünyadaki ve Türkiye’deki sinema sektörü üzerine konuşan Redford şunları söyledi: ‘Sinema sektörü eskiye göre çok farklı bir hal aldı. 1980 ve öncesindeki Hollywood daha sağlıklıydı çünkü Hollywood adını verdiğimiz ana sinema akımı dahilinde büyük yapımlar haricinde küçük filmler de çekiliyordu. Ancak 1980 ve sonrasında Hollywood daha merkezi bir hal aldı ve küçülmeye başladı. Hollywood’un değişiminin temelinde gençlik pazarını takip edip, daha merkezi bir hal alması vardı. Sonuçta Hollywood bir ticaret sektörü. Her zaman da böyle oldu.’’
ntvmsnbc

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir