2 Ekim 2012 00:00

Turuncu Filmler Altın Portakal’da

6-12 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen “Turuncu Filmler”, Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin kurulmasının 400. yılı kutlamaları kapsamında Hollanda sinemasından örnekleri izleyici ile buluşturacak.

Turuncu Filmler kategorisinde Pascale Simons, Fow Pyng Hu ve Meral Uslu’nun filmlerine yer verecek.

Hollanda Film Festivali’nde Joris Smit’le en iyi erkek oyuncu ödülü’ne aday gösterilen Pascale Simons’ın ilk uzun metraj filmi “Lotus”;

Fow Pyng Hu ‘nun yazıp, yönetip, kurguladığı, Uluslararası Rotterdam Film Festivali programında yer alan “Nick”;

Meral Uslu’nun kısa metraj ve belgesel filmlerinin ardından çektiği ilk uzun metraj filmi “Snackbar”;

Portakal’ın “Turuncu Filmler” bölümünde izleyiciyle buluşacak yapımlar.

Lotus – Yön: Pascale Simons – Hollanda – 2011 – 90’

Hollanda Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu adaylığı bulunan Lotus, Pascale Simons’un ilk uzun metrajı. Birbirinden farklı yaşamları bir araya getiren öyküde, ölmek isteyen bir kız, sakat bir futbolcu, iki farklı yaşamı olan bir baba, otuzlarında mutlu bir çift ve otistik bir çocuğu olan boşanmış bir aile yer alıyor.

Nick – Yön: Fow Pyng Hu – Hollanda – 2011 – 80’

Fow Pyng Hu’nun yazıp yönettiği film, yönetmenin üçüncü uzun metraj filmi. Rotterdam Film Festivali’nde gösterilen filmde, restoranda çalışan, kız arkadaşı tarafından evden ve daha sonra işten kovulan Nick’in, Hırvatistan ormanlarına doğru çıktığı yolculuk anlatılıyor.

Snackbar – Yön: Meral Uslu – Hollanda – 2012 – 80’

Meral Uslu’nun ilk uzun metraj filmi olan Snackbar’ın prömiyeri Berlin Film Festivali’nde yapıldı. Filmde, Abi adında bir Türk’ün Amsterdam’ın varoşlarında bulunan ve Faslı gençler tarafından uğrak bir yer haline getirilmiş büfesi çevresinde olup bitenler konu ediliyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir