14 Şubat 2005 15:45

Tutku İyiydi Ama…

İran'dan Gibson'a dev prodüksiyonlu cevap

Mel Gibson'ın olaylı filmi Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi'nin ardından İranlı belgesel yapımcısı Nader Talebzadeh, İsa'nın yanlış tanıtıldığını düşünerek, O'nu Müslümanların bakış açısıyla anlatan bir film yapmaya karar verdi. Prodüksiyon aşaması biten The Messiah adlı film, 1000'den fazla oyuncusuyla İran'ın gelmiş geçmiş en büyük yapımı oldu ve ön gösteriminin yapıldığı Fajr Film Festivali'nde yabancı filmcilerin tepkisini topladı.Talebzadeh, Variety'ye yaptığı açıklamada Mel Gibson'ın filmin de çok beğendiğini söyledi ve niçin böyle bir işe soyunduğunu anlattı, ''Bence Tutku gerçekten çok büyük bir inançla yapılmış ve gerçekten başarılı bir yapım. Yalnızca, onda anlatılan hikaye yanlış''. İranlı yönetmen, kendi filminde İsa'yı İslami inancın gerektirdiği şekilde anlattığını söylüyor.The Messiah'de İsa, Tanrının oğlu değil de, İsrailoğullarının son peygamberi ve Muhammed'in müjdecisi olarak anlatılıyor ve insanları Kur'an doğrultusunda inanamaya teşvik ediyor. Ölümü ise Tutku'daki gibi olmuyor. Son yemek gecesinde Allah tarafından kurtarılan İsa'nın yerine bir başkası çarmıha geriliyor. ''Ben aslında İsa'yı Gibson'ın filmindekinden daha fazla yücelttim, daha fazla mucizeleri var ve tıpkı filmde anlatıldığı gibi hala onun dünyaya dönüşünü bekliyoruz'' diyen Talebzadeh'in filminin festivaldeki gösterimi sırasında pek çok yabancı film yapımcısı The Messiah sona ermeden salonu terk etti ve filmi seyretmedi. The Messiah yakında sinemalarda olacak ama Müslüman ülkeler dışında vizyona girip girmeyeceği oldukça şüpheli çünkü şimdilik dağıtım için taliplisi yok. Ancak sinemalardan sonra filmin televizyon satışları yapılacak ve dizi halinde televizyonlarda olacak.Sanem Türk
Yorumlar
  • bıraksınlarda hıristiyanlar inandıkları şeyi izlesinler.güya düzelterek kendi dinine uyarlamak bence hiç adil değil.hz.muhammedin filmini çeksin onun yerine.

  • Çok iyi bir fikir. Yönetmeni tebrik ediyorum. Ben de filmi izlerken bazı şeylerden çok rahatsız oldum. Gerçeği çekip dünyaya izletme gerek.

  • tutku filmini neresi iyidi Allah aşkına bu filmde işkence görüntülerinden başka birşey izleyen var mı???

  • tutku filminin neresi iyidi Allah aşkına...işkence görüntülerinden başka bir şey izleyen var mı bu filmde!!!!

  • Açıkçası TUTKU filmini henüz izlemedim. Ama içeriğinin ne olduğunu biliyorum. Ayfıca yanlış anlaşılmaların olduğunuda biliyorum. Bu İRANLI ların filmi de bu yanlışlığı düzeltecek ve umarım bazı Hristiyan görüşlü kimselerin Fikrini değiştirecek. Birkere Allah ın oğlu İSA demek çok yanlış bir kavram Çünkü yüce Rabbimizin bir oğlu ve ya kızı olamaz ancak KULU olur. Zaten Peygamberlerimizde Rabbimizin kulu ve elçisidir. İkincisi HZ.İSA çarmağa gerilmemiştir. Rabbimizin MUCİZE siyle İsa ya benzeyen yada benzetilen bir kişi çarmağa gerilmiştir. Çünkü Yüce Rabbim Hz İsayı bu dünya ya çarmağa gerilsin diye değil Dinimizi ve İncili kullara tanıtsın Ve Allah ı insanlara bildirsin diye peygamber yapmıştır. Bu yeni film umarım tüm gerçekleri açığa çıkarır...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir