25 Eylül 2009 10:12

Üç Maymun Oscar Ödülüne Yaklaştı!

En İyi Yabancı Film için yarışacak filmlerin seçileceği dokuz finalist arasında Üç Maymun da var!

Nuri Bilge Ceylan'ın başyapıtı Üç Maymun Oscar ödülüne çok yakın! "En İyi Yabancı Film" dalındaki "shortlist" belli oldu. Söz konusu dokuz filmden beş tanesi bu dalda yarışacak ve dokuz film arasında Üç Maymun da bulunuyor! İşte finalist filmler:"3 Maymun" (Nuri Bilge Ceylan)"Revanche" (Gotz Spielmann)"The Necessities of Life" (Benoit Pilon)"Sınıf" (Laurent Cantet)"The Baader Meinhof Complex" (Uli Edel)"Waltz with Bashir" (Ari Folman)"Departures" (Yojiro Takita)"Tear This Heart Out" (Roberto Sneider)"Everlasting Moments" (Jan Troell)
Yorumlar
  • Adaylık tahmin listemde ;The Class (Fransa)The Baader-Meinhof Complex (almanya)Everlasting Moments (isveç)Waltz with Bashir (israil)3 Monkeys (türkiye)Gibi filmlere şans vermiştim. Üç maymunun aday olamayacağını aslında biliyordum ama bunu yapmak istedim açıkcası uzun zamandır bir türk filmi bu kada roscar adaylığına yaklaşmamıştı. Sonuçta aday olamadı evet üzüldük, umarım daha sonraki senelere bu konuda daha iyi işler çıkarıp bizde bir gurur yaşarız.

  • bu güzel bi haberde listede neden gomorra yok?çok şaşırdım açıkçası

  • aday olmayı başarsa bile oscar alması imkansız.film oscarlık olmayışının yanı sıra türk yapımı olması, onlar için başarısız gösterilmesine yeterli bir sebebtir..

  • üç maymunu bende beğenmesemde , uzun zaman geçtikten sonra halen etkisindeyimgerçekten sinemacılar film seçmeyi biliyorlar , tebrik ederimüç maymun filmini izledikten sonra sabredin sonra yorumunuzu yapın.ben şahsen hakkında pekte hakedici bir yorum yazmamıştım ama şimdi eğer bu ödüle layık görüldüyse kesinlikle sonuna kadar destekliyorum.

  • insallah burdan elenmez

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir