25 Eylül 2009 10:12

Üç Maymun

NBC'nin filmine Arnavutluk'tan büyük ödül!

Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı Üç Maymun'a Arnavutluk'ta 22 - 29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 2. Uluslararası Durres Film Festivali'nde, En İyi Balkan Filmi Ödülü verildi.2008 Cannes Film Festivali'nde yarışan film, hem eleştirmenlerden tam not almıştı, hem de Nuri Bilge Ceylan'a Uzak ve İklimler ile kazanamadığı En İyi Yönetmen ödülünü getirmişti.Filmin Konusu: Gerçeği bilmek, görmek istememek, duymamak veya hakkında konuşmamak, kısacası "Üç Maymun"u oynamak onun var olduğu gerçeğini değiştirir mi? Sorgusu üzerine inşa edilen film, Ceylan'ın sözleriyle, "küçük zaafların büyük yalanlara dönüşerek parçaladığı bir ailenin, gerçeği örtbas ederek herşeye karşın birarada kalma çabasını" anlatıyor.Yaklaşan genel seçimlere bir muhalefet partisinden aday olarak girecek iş adamı Servet, ıssız bir yolda trafik kazası yapar. Ölümle sonuçlanan kaza sırasında araçta bile olmayan şoförü Eyüp'e para verip yalan söyleterek ölümün sorumluluğunu almasını ister. Servet, kendisi yerine hapse giren Eyüp'ün karısı Hacer ile de ilişkiye girmeye başlayınca, olaylar sonunda bir aile dramına sebep olacak kadar karışır.
Yorumlar
  • bole fılmlere destek olmak lazım sahıp cıkmak lazım...yabancı genclık fılmı olsa acık secık sahneler olsa her kez yorum yapar ama kendı evlatlarımıza sırt cevırıoruz ne zaman toplum bılıncımız yerıne gelır bılmıorum ama belkı 50 sene sonra

  • Zaten film hakkettiği değeri hep yabancılardan görüyor.Türkler de Böyle film olur mu? Hiç beğenmedim. İğrençti. gibi yorumlarla filmi kötülüyor.Hangi Türk filmi Türkiyeyi bu kadar iyi temsil etmiştir ben hatırlamıyorum.Hala köstek olmaya devam edin sonra hep beraber Türk sinemasının çöküşünü izleyelim.Bence Türkiyede yapılmış en iyi filmlerdendir.Umarım Nuri Bilge Ceylannın yalnız ve güzel ülkesi bunu anlayabilir çok geç olmadan.

  • Filmde emeği olan herkesi tebrik ediyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir