19 Mart 2007 12:41

Uçan Süpürge'deki Genç Yetenekler

Kısa Film Öyküsü Yarışması ve Afiş Yarışması sonuçlandı.

NIVEA'nın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin geleneksel "Kısa Film Öyküsü Yarışması"nın bu seneki konusu "Erken Evlilikler" olarak belirlendi.Prof. Dr. Seçil Büker, Gülden Treske ve Doç. Dr. Mutlu Binark'tan oluşan jürinin ön değerlendirmesi sonucunda 10 kısa film öyküsü, festival tarihlerinde Işıl Özgentürk yönetiminde yapılacak senaryo atölyesine katılmaya hak kazandı. Kazanan yazarlar ve öyküleri:Elif Ezgi Köroğlu Uzmansel / Arada Kalan / MersinBurcu Taşçı / Tek Sahnelik Hayat / İstanbulYalçın Beriat / Bilindik Hüsran / İzmirEsra Günel / Oyuncak / AnkaraBelgin Tanrıverdi / Islaktı ve Çıplaktı /KocaeliMerlin Yılmaz / Ve Bir Tüy Düştü / İstanbulEsra Harmancı / Elma Şerife / AntalyaSüsem Aslan / Sobe / AnkaraSüreyya Köle / Seksek / Adana Rabia Kars Balcı / Oyun Bitti /İstanbulBu sene festivalin 10. yılı nedeniyle düzenlenen Afiş Yarışması'nda Prof. Dr. Filiz Yenişehirlioğlu, Prof. Dr. İncilay Yurdakul, Doç. Dr. Çiğdem Erbuğ, Yrd. Doç. Semra Çevik, Yrd. Doç. Andreas Treske ve Sevna Akpınar'dan oluşan jüri ilk üçü seçti.Yarışmanın birincisi olan Sultan Kıral imzalı afiş, 10.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nde kullanılacak. Afiş yarışmasında ikinciliği Serap Metin, üçüncülüğü ise Erdal Duman aldı.
Yorumlar
  • bende pek beğenmedim bu afişi daha yaratıcı olunabilirdi..

  • hani cola reklamı var ya siyah bir tablonun önünde müthiş bir sanat şaheseri gibi ona bakan bikaç insanın ardından bir genç, umursamaz bir şekilde geçiyor ve fonda ses "tablo siyah, kandırmaya gerek yok" gibilerinden bişey söylüyor.. bu afiş te onun gibi olmuş ne kadar karmaşık olursa o kadar sanat eseri olur gibilerinden.. kadın filmleri festivali için hazırlanmış bir afişin daha estetik ve kolay anlaşılır, anlatmak istediğini net şekilde anlatabilir olması gerekti bence..yoksa biz boşuna mı isyan ediyoruz "kadınları anlamak o kadar da zor değil.." diye...hiç bir msj hiçbir tema göremedim ben pardon..

  • Biraz sıkıcı ve sıradan olmamış mı bu afiş? 10. senesindeki bir festivalin hala bu kadar yaratıcılıktan uzak afişle çıkması garip. o kadar genç bir festival olmasına rağmen if'in afişleri bu işin vitrin yönünün de gözetilmesi gerektiğinin en güzel kanıtı. biraz genç bakış ve ruh gerekiyor sanırım uçan süpürge ve diğer film festivallerine (istanbul film festivali'ni dışarıda tutarak).

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir