25 Eylül 2009 10:12

Ulusal Sinema Platformu

Sinema sektörünün büyük kısmını oluşturan dernek ve vakıflar toplantılara başladı...

Sinema sektörünün büyük kısmını oluşturan dernek ve vakıfların bir araya gelerek kurduğu "Ulusal Sinema Platformu" ara verdiği toplantılara yakın zamanda yeniden başladı. SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) üyesi Ali Ulvi Uyanık ile Murat Erşahin'in hazırladığı izlenim raporunu yayımlıyoruz:"18 Eylül 2007 Salı günü, Türk sinemasının üretim, dağıtım, pazarlama, denetim ve festivallerle ilgili çeşitli meslek örgütlerinden temsilcilerinin (Film-Yön, Se-Sam, Se-Yap, Sine-Sen, Fi-Yap, Sisid, So-Der, Film-San, Sen-Der, Fiid, BSB, Siyad, Ankara Sinema Derneği, Tursak, Adana Altın Koza Film Festivali, Dünya Kitle İletişim A.V., İKSV) bir araya geldiği toplantıda, Ulusal Sinema Platformunun yeniden yapılanması karara bağlandı. Yaklaşık üç yıl önce Türk sinemasının üretimini canlandırmaya dönük çalışmalar yapan Ulusal Sinema Platformu, özellikle; hazırlanmakta olan yeni Anayasa taslağında 'ulusal sanat olgusunun' sağlıklı ve etkin biçimde yer alması için yeniden çalışmalara başladı. Nihai hedef, toplumsal zenginliğimiz olan Türk sinemasının, üretim, dağıtım, pazarlama ve denetim kanallarının önündeki engellerin kaldırılması yönünde çalışmalarda bulunmak. Bu çerçevede, platform içinde oluşturulan komisyon, aldığı yetkiyle, kültür bakanlığına sunulacak raporu hazırlamak için gerekli çalışmalara başladı."
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir