15 Şubat 2012 01:00

Uluslararası İzmir Film Festivali film yarışması için başvurular başladı

12.Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek.

21-28 Nisan 2012 tarihleri arasında Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı destekleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle 11 yıl sonra yeniden hayata geçirilecek olan 12.Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek. Son bir yıl içinde yapılmış ve herhangi bir ulusal film yarışmasında en iyi film ödülü almamış filmlerin başvurabileceği yarışmaya kabul edilecek filmler; “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Görüntü Yönetmeni”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” dallarında, üretimin ve bereketin sembolü olan Altın Artemis Ödülleri için yarışacak.

Son başvuru tarihi 20 Mart 2012 olarak belirlenen yarışmaya başvuracak filmlerden ön elemeyi geçenler, yönetmen, senarist, oyuncu, yapımcı, film eleştirmeni, sinema tarihçisi ve gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek. Ödül kazanan filmler 28 Nisan 2012 gecesi yapılacak festival kapanış töreninde açıklanacak.

12. Uluslararası İzmir Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek ‘Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’ yönetmelik ve başvuru formuna www.izmirfilmfest.com adresinden ulaşılabilir.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir