19 Şubat 2016 12:26

Umulmadık başarılar

Düşük bütçesine rağmen gişede gülen 10 film

Lost In Translation: Sofia Coppola yönetmenliğindeki filmde Bill Murray ve Scarlett Johansson harikalar yaratmıştı. Amerikalı aktör Bob ve sevimli genç kız Charlotte, Tokyo’da tanışırlar ve olaylar gelişir. 4 milyon dolar harcanan film dünya çapında 120 milyon gişe hasılatı yaptı.


The Blair Witch Project: Found footage türünün ilk filmlerinden olan Blair Witch cadısı, 60 bin dolarlık bütçesiyle tam 248 milyon dolarlık gişe başarısına erişti.


Rocky: Sylvester Stallone’nin tutkulu projesi 1976 yılında 990 bin dolara çekilip 225 milyon dolarlık bir hasılat yaptı.


Juno: Eğlenceli olduğu kadar duygusal da olan Juno adlı film, genç yaşta hamile kalan sevimli bir kızın öyküsünü anlatır. 7 milyon dolara çekilen film yaklaşık 225 milyon dolarlık bir gişe başarısı elde etmiş.


My Big Fat Greek Wedding: 2002’de izlediğimiz romantik komedi türündeki bu film yaklaşık 5 milyon dolarlık bir bütçeyle kotarılmış ama dünya çapında tam 368 milyon dolarlık bir gişe başarısına kavuşmuş!

The King's Speech: Oscar ödüllü muhteşem film 15 milyon dolara çekilmiş ve 415 milyon dolarlık bir gişe başarısıyla işi sonuçlandırmış.

Friday The 13th: 1987 yapımı malumunuz çocukken kamp esnasında derede boğulan kurgu karakter Jason Voorhees'i merkez alır. Uzun yıllar sonra gölde seri katliamlar olur. 550 bin dolara çekilen film salonlarda gösterildikten sonra tam 60 milyon dolar kazandı!

Little Miss Sunshine: Amerikan Bağımsızlarının son dönemdeki yüz aklarından biri olan Oscar ödüllü Küçük Gün Işığım Eski bir minibüse atlayarak yola çıkan,bu yolda bir aile olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfeden Hoover'ları konu alıyordu. Film 8 milyon dolara çekilip 100 milyon dolar gişe hasılatıyla başarıya ulaştı.

Slumdog Millionaire: Oscar ödüllü film 15 milyon dolarlık bir bütçeyle çekildi, Hindistan'da geçen bir "milyonerlik" öyküsü olan film 380 milyon dolara yakın bir gişe başarısına kavuştu.

Mad Max: 1979’da çekilen film yirmi yıl boyunca en yüksek kar elde eden film olarak Guinness Dünya Rekoru’nu elinde tuttu. 300 bin dolara çekilen film gişede 100 milyon dolar başarı elde etti.

MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir