12 Ekim 2018 13:59

Ünlü kadın oyuncuyu tanıyabildiniz mi?

Ünlü kadın oyuncu dört saatte yaşlı bir erkeğe dönüştü ve filmin kamera arkasıyla ilgili öyle ilginç gerçekler ortaya çıktı ki!


Bol ödüllü kadın oyuncu, 82 yaşında bir adama dönüştü ve sonunda filmin kamera arkasında yaşananları anlattı.Fotoğrafa ilk bakışta oradaki erkeğin aslında bir kadın olduğunu anlamak çok zor. Ama bu fotoğrafta gördüğünüz "yaşlı adam" aslında deneyimli bir kadın oyuncu. Peki biraz daha dikkatli bakarak kim olduğunu çıkarabilir misiniz?


80'li yaşlarındaki adamın makyajını sildiğinizde karşınıza çok ünlü bir kadın oyuncu çıkıyor. Yüksek performansının yanı sıra kamera karşısında kılıktan kılığa girmesiyle de tanınan Tilda Swinton. 57 yaşındaki oyuncu son filmi Suspiria'da yine seyirciyi şaşırttı. Hem de sadece bir değil birkaç kez.


Korku filmlerinin büyük ustasıDario Argento'nun 1977 tarihli başyapıtının yeniden çevriminde bu kez yönetmen koltuğunda Luca Guadagnino oturuyor. Sinemaseverler Guadagnino'yu geçen yıla damga vuran filmlerden biri olan Call Me By Your Name'in yanı sıra yine Tilda Swinton ile çalıştığı I am Love ve The Protagonists ile hatırlıyor.Bir korku klasiği olan Suspiria'nın bu yeniden çevriminde kamera arkasında da ilginç olaylar yaşandı. Tilda Swinton, filmde iki farklı karakteri canlandırıyor. Ama önceleri filmdeki bu iki karakterden birinin adı duyulmamış Lutz Ebersdorf adlı bir erkek oyuncu tarafından canlandırıldığı konuşulmaya başlandı.


Swinton da yönetmen Guadagnino da bu konudaki ısrarlı sorulara hep aynı cevabı verdi ve aynı ismi tekrarladı. O yaşlı karakteri Ebersdorf oynuyordu. Aslına bakılırsa dikkatli sinemaseverler filmin kamera arkası fotoğrafları basına yansıdığında o 80'li yaşlarını süren erkek karakteri Tilda Swinton'ın canlandırdığını anlamıştı. Zaten bu konuda görüntü vehaberlerde basına yansımıştı. Ama Swinton ve yönetmenGuadagnino, sözlerinin arkasında durmaya devam etti.


Olaylar filmin posterinin ortaya çıkmasıyla biraz daha karıştı. Posterde pipo içen yaşlı ve gözlüklü bir adamın fotoğrafı yer alıyordu ve filmdeki "Dr. Klemperer karakterini Lutz Ebersdorf"un oynadığı özel olarak vurgulanıyordu.


Yapay cinsel organ bile kullandı


Sonunda bütün bunların filmin tanıtımı ve ilgi çekmesi için uygulanan bir taktik olduğu ortaya çıktı. Tilda Swinton, dört saatlik bir makyajla, çeşitli protezler kullanarak ortaya çıkan Dr. Klemperer karakterini Lutz Ebersdorf adıyla oynamak istemişti.


Öyle ki Swinton, Oscar ödüllü makyajcı Mark Coulier'nin usta ellerinde dönüştüğü bu 80'li yaşlarındaki erkek karakteri inandırıcı şekilde canlandırmak için protez cinsel organ bile kullandı.Suspiria'nın yu yeni versiyonunda Tilda Swinton'ın yanı sıra Chloe Grace Moretz,Dakota Johnson, Angela Winkler, Mia Goth gibi oyuncular da yer alıyor.


Filmin konusuna gelince: Yetenekli Amerikalı dansçı Susie Bannion, Berlin'de prestijli bir dans okulu olan Markos Dans Akademisi'ne katılmak üzere Almanya'ya gelir. Ancak gelişinden kısa bir süre sonra diğer öğrenciler anlaşılmaz bir şekilde ortadan kaybolmaya başlar. Susie, burada tanıştığı arkadaşı Sara ve psikolog Jozef Klemperer ile birlikte bu karanlık sırrı çözmek ve lanete kurban gitmemek için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir