7 Mayıs 2014 00:00

Ünlü yapımcıdan Bakan Çelik'e teklif

Ünlü film yapımcısı Glenn Basner, Türkiye'nin yapımcılar için cazibe merkezi olabileceğini belirterek önerilerini Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'e iletti.

The King's Speech, Looper gibi pek çok yapıma imza atan film yapımcısı Glenn Basner, Türkiye'nin yapımcılar için cazibe merkezi olabileceğini belirterek önerilerini Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'e iletti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, New York ziyareti kapsamında görüşmelerde bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Ömer Çelik, ilk olarak 1918 yılından bu yana dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Foreign Policy Association'ı, Başkan Noel V. Lateef tarafından verilen çalışma yemeği çerçevesinde ziyaret etti.

Yaklaşık 2 saat süren yemeğe Başkan Lateef'in yanı sıra kuruluşun direktörleri de katıldı. Toplantının ana gündem maddesi Türkiye oldu.

Türkiye-ABD ilişkileri, Türkiye'nin AB üyelik süreci, Arap Baharı'nın geleceği, Türkiye-İsrail ilişkileri, Mısır, Suriye ve Ukrayna'da yaşanan gelişmeler, Türkiye'nin yürüttüğü kültürel diplomasi faaliyetleri ile ülkemizin turizm ve tanıtım stratejisi görüşülen başlıca konular arasında yer aldı.

Bakan Ömer Çelik'in bir diğer görüşmesi ise dünyaca ünlü film yapımcısı Glenn Basner'le oldu.

Görüşmede Türkiye'deki yapımların kalitesinin hızla arttığına dikkati çeken Basner, Türk sinemasının uluslararası piyasada çok rekabetçi hale geldiğini söyledi.

The King's Speech, Looper gibi pek çok yapıma imza atan Basner, Türkiye'nin yapımcılar için cazibe merkezi olması için önerilerini Bakan Çelik'e iletti. Ödüllü filmlerin yapımcısı Basner, Çelik'e ayrıca Türkiye'de önemli projelere imza atmak için iş birliği yapmak istediğini belirtti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir