23 Ekim 2009 16:48

Ünlüler Çizildi!

Ünlü karikatürist-illüstratör Cihat Hazardağlı sanatını, fırçalarını, maketlerini, heykelciliğini, grafik ustalığını film dünyasına taşıdı…

Ama tabii ki kendi yöntemiyle. Hayal ve yaratıcılık dijital ortamda bir araya geldi, Maketler, çizimler ve fotoğraf sanatı ile dijital efektli suluboya tekniği buluştu. Ve ünlü oyuncular bir araya geldi, suluboya tablolarından oluşan bir film yaratıldı.Hazardağlı'nın 3 yıl boyunca üzerinde çalıştığı, hem yapımcılığını hem de yönetmenliğini üstlendiği The Watercolor-Suluboya İngilizce dublaj ve Türkçe altyazılı olarak 13 Kasım'da vizyona giriyor. Senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Hazardağlı'nın yaptığı The Watercolor-Suluboya'da çocuk oyuncu Sarp Alemdaroğlu, Haluk Bilginer, Savaş Dinçel, Cansel Elçin, Asu Emre, Altan Erkekli, Ahmet Gülhan, Tamer Karadağlı, Bedri Koraman, Fergan Mirkelam, Metin Uca, Tuba Ünsal, Ayşenur Yazıcı, Serra Yılmaz, Selçuk Yöntem rol aldı. Filmin çekiminden sonra hayata gözlerini yuman Savaş Dinçel'i ise yakın dostu Müjdat Gezen seslendirdi.Müziğini Fazıl Say'ın yaptığı film, Türkiye'de basılan ilk dijital film olma özelliğine sahip. Bilgisayar ortamında hazırlanan The Watercolor-Suluboya'da tüm mekanlar maket olarak yapıldı ve film kareleri için oyuncular tek tek fotoğraflandı. Film gösterime hazırlanana dek tam 3 milyon işlemden geçti. Mekanların maketleri yapıldı, sanatçılar özel bir teknikle boyandı, çekilen binlerce kare fotoğraf ve suluboya efektleri birleştirildi. Oyunculuk ve renkler bir arayla geldi. Akıp giden sahneleriyle yine sanat konulu bazen ağlatacak, bazen güldürecek bir senaryo ortaya çıktı.Cihat Hazardağlı deyince akıllara yıllar önce yaptığı Plastip Show'lar veya basındaki çizgileri gelebilir. Ama Hazardağlı bu kez bambaşka bir teknikle izleyenleri şaşırtacak. Türk halısı gibi işlenmiş bir film izleyecek sinemaseverler. FİLMİN KONUSU İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • farklı bir tarz, farklı bir üslup olmuş :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir