25 Eylül 2009 10:12

Ustaların Ustası

Altın Koza Film Festivali'nin gelenekselleşen bölümü bu yıl Tuncel Kurtiz'e adandı...

Bu yıl on beşincisi düzenlenecek olan Altın Koza Film Festivali, ülkemizin güneyinden yine sinema fırtınası estirecek. 2-8 Haziran 2008 tarihleri arasında yapılacak festivalin gelenekselleşen bölümlerinden 'Türk Sineması'nda Bir Usta Oyuncu' ise bu yıl sinemamızın önemli oyuncularından Tuncel Kurtiz'e adandı.Türk Sineması'nda Bir Usta Oyuncu ödülü, 5 Haziran 2008 Perşembe akşamı düzenlenecek özel bir törenle Kurtiz'e sunulacak. Festivalde Kutiz'in oynadığı İnat Hikayeleri, Sürü ve Yılmaz Güney'in Umut filmi gösterilecek. Ayrıca Tuncel Kurtiz hakkında Mehmet Eryılmaz'ın çektiği belgesel film Bedr de yine sinemaseverlerin beğenisine sunulacak..Festival kapsamında ayrıca, sinema tarihçisi ve yazarı Burçak Evren'in Kurtiz'in sinema yaşamını anlattığı bir kitap da yayınlanacak.
Yorumlar
  • yury içi ve yurt dışında sayısız sahnede başarıyla görev almış bu adamın kendine has sanatçı duruşu ve dünya görüşü o kadar etkileyici ki kim hangi ödülü verirse versin o her zaman kalplerimizde olacak. özellikle muhabbarata oyunuyla ilgili internette bir araştırma yapmanızı ve hangi dünyaca ünlü sahnelerde ve kraliyet tiyatrolarında oyunlar sergilemiş hem de ana dilleriyle bir görün. türkiyenin yetiştirdiği cv si en kabarık ve donanımlı modern zaman seyyahı kurtiz. umarım bir gün o hep yapmak istediği hayali olan sokak tiyatrosunu gerçekleştirir...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir