11 Mart 2010 12:45

Uzmanlar Ne Diyor?

Maya takviminin sonu yaklaşır. Bugün vizyona giren 2012 filmiyle bu konuyla ilgili tartışmalar daha da büyüdü!

Bazı araştırmacılar, 2012'de dünyayı vuracağı öngörülen fenomeni incelediler. Bu uzmanlar çalışmalarının belli alanlarında -özellikle dünyanın büyük bir değişim içine girmesinin beklenmesi konusunda- hemfikir olsalar da belirsiz kalan ya da tartışma konusu olan pek çok alan var. LAWRENCE E. JOSEPH Apocalypse 2012: An Investigation into Civilization's End/Kıyamet 2012: Uygarlığın Sonuna Dair Bir Araştırma'nın yazarı. Joseph'in kitabında, Maya kehaneti sadece başlangıç solar faaliyetler, manyetik kutup kayması ve Yellowston süpervolkanı gibi, kimi bilim adamlarının öngördüğü felaketleri anlatıyor. Kitap hem eski Maya kehanetinin hem de modern solar fiziğin 2012 yılını önemli, belki de yıkıcı olarak görmesindeki tuhaf rastlantıyı inceliyor.JOHN MAJOR JENKINS Maya Cosmogenesis 2012: The True Meaning of the Maya Calendar End-Date/Maya Takvimi Son Tarihinin Gerçek Anlamı. Jenkins kariyerini eski Maya kozmolojisi ve felsefesini yeniden oluşturmaya adamış. The New York Times'ın kendisini 2012 teorilerine "akademik enerjisini akıttığını" söyleyerek selamlamasıyla, Jenkins gezegeni bekleyen değişimleri net olarak açıklayan ve önde gelen isimlerden biri oldu. 2012'nin, döngü sonu tarihlerinin (nadir bir "galaktik dizilimin" oluşacağı öngörülen 2012 gibi) dönüşüm ve yenilenme zamanları olduğunu belirten Maya bakış açısından incelenmesini savunuyor. Jenkins'in The 2012 Story: The Myths, Fallacies, and Truth Behind the Most Intriguing Date in History/2012 Öyküsü: Gelmiş Geçmiş En İlginç Tarihin Ardındaki Mitler, Yalanlar ve Gerçekler.DANIEL PINCHBECK 2012: The Return of Quetzalcoatl/2012: Quetzalcoatl'ın Dönüşü adlı kitabın yazarı ve Reality Sandwich (www.realitysandwich.com) editörü. Maya takviminin sonunun, ekolojik bir krizle yüzleşen uygarlıkta olası bir bakış değişimini gösterdiği fikrini savunuyor. Pinchbeck'e göre dönüşüm, modern bilimin mistisizmle birleşmesine yol açabilir. Bu değişim Mezoamerikan mitolojisindeki; yer ve gök, ruh ve madde bütünlüğünü simgeleyen tüylü yılan tanrı Quetzlacoatl ile simgeleniyor. FİLMİN KÜNYESİ İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • Ne söylesek, ne kadar anlatsakda bazı şeyleri sonuçta bir noktada kitlenip devamını ve sonrasını bilemeyeceğimiz herhalde tek şey kıyamet günü.Aslında bütün bunların ne zaman olacağını düşünmekten çok bu bize verilen şans süresi boyunca iyi şeyler yapıp, huzurlu bir şekilde yaşasak hiç birimizin korkacağı bir şey olmaz diye düşünüyorum. Ama olamıyoruz, dünya kötüleşiyor bizler zaman zaman insanlığımızı yitiriyoruz, kötü şeyler yapıyoruz vs. Şu anda tek bildiğim ve söylemek istediğim sanırım bunun olmasına daha zaman var, ve bu zaman süresince bişeyleri düzeltmemiz lazım.

  • Allah Meleği olan İsrâfil e emir verdiğinde borozonu öttürecektir kıyamet ozaman kopacaktır Kitabımız böyle yazılmıştır Allah İsa Falan Dinlemes Tek bir işaretine bakar 2012 diye bir süre vermeleri sacmalık İman gücü güclü olanlar bu gibi şeylere itibar etmiceklerine inanıyorum Ölümün zamanı varmıdır soruyorum size arkadaşlarrr

  • arkadaşlar maya takvimi ve kahinler bunlar boş hikaye kıyamet ve değişim allahın işi allahı inkar ediyor bunlar müslümanları yoldan çıkarmaya çalışıyorlar dikkat edelim lütfen

  • Vizyona girdiği gün izledim film görsel efekleri ile mükemmel yaklaşık 3,5 saat sürüyor sıkdığı dakikalar olmadı seyri değecek bir film.Sadece 3 tane saçmaladıkları yerler var oda okadar olacak derim.

  • Alicanstiyansan tamam ama değilsen Hz.İsa nın gelmesini bekleme derim :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir