25 Eylül 2009 10:12

Vakıf Filmi

Isaac Asimov'un bilim kurgu serisi beyazperde yolunda. Fakat yönetmen koltuğunda Roland Emmerich var!

Roland Emmerich bilim kurgu edebiyatının başyapıtları arasında bulunan Vakıf serisini beyazperdeye aktarmaya hazırlanıyor. Serinin bir gün mutlaka uyarlanacağına kesin gözüyle bakılıyordu fakat Roland Emmerich ismi şimdiden tartışma yarattı. Son çalışması M.Ö. 10.000'in aldığı olumsuz eleştirilerin de etkisi var. "Serinin ilk kitabı 'Vakıf Kurulurken', adından da anlaşılacağı gibi, Vakıf'ın ve psikotarihin kuruluşunun, kahramanımız Hari Seldon'un Galaktik İmparatorluğun sahnesine ilk çıkışının hikâyesi. Yirmi beş milyon gezegenden oluşan Galaktik İmparatorluğun baş gezegeni olan Trantor'a bir matematik kongresi için gelmiştir Heldon'lu Hari Seldon ve burada kendi oluşturduğu psikotarih kuramına dair etkileyici bir makale sunmuştur. Bu sunumun hemen ardından da kendini kırk milyar nüfuslu baş gezegen Trantor'un bekçiliğini yapan yirmi beş milyon gezegenin imparatoru Cleon I'in karşısında bulur. Hari Seldon kısa bir süre içinde anlayacaktır ki hem iktidar hem de iktidar karşıtı tüm etkin güçler artık onun ve kuramının peşindedir. Yani geleceği kontrol etmenin..."
Yorumlar
  • böyle muhteşem bir kitabın nasıl perdeye aktarılacağını çok merak ediyorum esasen, hari seldonı kim oynayacak mesela? neyse ama yine de umutla bekliyorum...

  • pek umutlu bakmıyorum bu filme ama izleyip görücez.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir